Airbnb peab nüüd näitama hindu läbipaistvalt, et välistada ebameeldivad üllatused

Edaspidi näevad kasutajad Airbnb otsingul tulemuste lehel koguhinda.Foto: Pixabay

Airbnb viis Euroopa Komisjoniga peetud läbirääkimiste tulemusena platvormi kooskõlla Euroopa Liidu tarbijaõiguses sätestatud nõuetega.

Edaspidi näevad kasutajad majutuse otsingul valitud kuupäevadeks tulemuste lehel koguhinda, mis sisaldab kõiki kohaldatavaid kohustuslikke tasusid ja maksusid, mille hulka kuuluvad näiteks teenustasu, koristamistasu ja kohalikud maksud.

Airbnb teeb edaspidi selget vahet erapakkujate ja kutseliste majutajate majutuspakkumistel ning veebisaidil on lihtsasti leitav link internetipõhisele vaidluste lahendamise platvormile ja kogu vajalik teave vaidluste lahendamise kohta.

Ettevõte viis sisse muudatused ka teenindustingimustes, millega selgitab, et tarbijatel on õigus kaevata Airbnb kohtusse oma elukohariigis, austab kasutajate olulist põhiõigust esitada isikukahju või muu kahju korral majutaja vastu hagi ja
kohustub mitte muutma tingimusi ühepoolselt, teavitamata sellest eelnevalt selgesõnaliselt kasutajaid ja andmata neile võimalust leping tühistada.

“Tänavusest suvest ei oota Euroopa kodanikke puhkuseks majutust valides enam ebameeldivad üllatused. Hotellide ja majutuskohtade võrdlemine ja broneerimine internetis on muutunud tarbija jaoks kiireks ja kergeks. Nüüd võivad tarbijad olla ka kindlad, et hind, mida nad näevad esimesel lehel, on sama, mida nad lõpuks maksavad,” ütles Euroopa Liidu õigus- ja tarbijaküsimuste ning soolise võrdõiguslikkuse volinik Věra Jourová pressiteate vahendusel.

“Mul on väga hea meel, et Airbnb oli valmis tegema koostööd Euroopa Komisjoni ja riiklike tarbijakaitseasutustega, et täiustada oma digiplatvormi. Ma loodan, et ka muud platvormid järgivad nende eeskuju,” lisas Jourová.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.