Algaval hooajal ei küsita elektrirongides enam jalgrattapiletit

Algaval hooajal reisivad rattad elektrirongides tasutaFoto: Shutterstock

1. aprillist algas rattahooaeg. Et keskkonnasõbralikumaid liikumisviise edendada, ei küsita Elroni elektrirongides enam jalgrattapiletit ning neid saab tasuta transportida. Samuti kahekordistub läänesuunda ja Tallinna – Aegviidu liini teenindavates elektrirongides jalgrattakohtade arv.

2024. aasta jalgrattahooajal on läänesuunal ehk Tallinna ja Keila, Turba, Paldiski ning Kloogaranna ja Tallinn – Aegviidu liine teenindavates elektrirongides jalgrataste vedamine tasuta. Nagu ka varasematel aastatel, on diiselrongides 1. aprillist 31. oktoobrini jalgrataste vedu ruumipuuduse tõttu tasuline.

Rattad reisivad tasuta ja nüüd ka C-alas

Neljavagunilise elektrirongi puhul on 1. aprillist võimalik rongiga vedada senise kümne jalgratta asemel kuni kakskümmend. Tähistatud ala jalgrataste ja lapsevankrite paigutamiseks asub iga väljapääsu juures ning jalgrattaid saab paigutada lisaks C-alale ka nende sissepääsude juurde, kus varem oli lubatud hoida vaid lapsevankreid.

Elroni klienditeenindusjuhi Ardo Roosenbergi paneb jalgratturitele südamele, et elektrirongides jalgrataste vedamisel tuleb arvestada nii lapsevankrite kui ka ratastooli kasutavate inimeste vajadustega. „Laiendasime küll võimalusi jalgrataste paigutamiseks elektrirongides, kuid endiselt tuleb esmajärjekorras arvestada liikumispuudega inimeste ja väikelaste vajadustega,“ sõnas ta.

Jalgrattaga reisijad peavad ka jälgima, et lühikese perrooniga peatuste puhul saab väljuda ikkagi ainult läbi C-ala

Diiselrongis on siiski tarvis broneerida rattapilet

Diiselrongide C-alas on kohti jalgratastele kümme ja jalgrattakoha kindlustamiseks saab reisija soovi korral selle veebilehel www.elron.ee ette broneerida. Samuti on sõiduplaanides väljumiste juures punased, kollased ja rohelised rattamärgid, mis näitavad rongi täituvust ja rattakohtade olemasolu.

„Kaugmaaliinide puhul saame alles pärast uute Škoda rongide tulemist Tallinn – Tartu liinile vaadata üle ka võimalused jalgrataste vedamise paremaks lahendamiseks,“ märkis Roosenberg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.