Ärge minge alt! Petturid kasutavad pakihooaega, et sinu raha endale saada!

Kui kahtled, siis helista pakifirmasse, kes sulle SMS-i saatis, küsi politseist või tuttavatelt, kas tegu võiks olla õige asjaga.Foto: Põhja Politseiprefektuur

Pühade ajal on nii mõnelgi inimesel pakk pakiautomaadis ootamas ning kui tuleb sõnum, et vaja paki eest tasuda või kuskile lehele minna kinnitust andma, võib tunduda, et see ongi õige asi. Tegelikult aga võidakse püüda hoopis sinu andmeid ja raha õngitseda!

Põhja politseiprefektuur hoiatab oma sotsiaalmeedia lehel, et kui keegi on saanud SMS-i, et tellitud paki kättesaamiseks on vaja maksta väike tolli- või kohaletoimetamistasu koos kahtlase lingiga, siis on suure tõenäosusega tegemist kelmusega. Inimestel soovitatakse lingil mitte klikkida ja sõnum kustutada.

Tuuakse ka näide naisterahvast, kes sai hiljuti sõnumi justkui DHL-ilt, et peab maksma 1,99 dollarit oma paki kätte saamiseks. “Kuna naine tõesti ootas paari pakki välismaalt, sisestas ta sõnumiga tulnud lingil enda krediitkaardiandmed. Hiljem nägi, et tema kontolt on edasi kantud 480 eurot,” seisab postituses.

Kindlasti tasub alati uurida oma paki saatjalt või politseist, kas tegemist võiks olla õige sõnumiga. Politsei postitust näeb koos erinevate sõnuminäidetega siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.