Eesti maksevahendaja eksitus tühjendas mõnesaja inimese pangakonto

Mõjutatud kliendid saavad raha tagasi

Eesti e-poodidele makselahendusi pakkuval EveryDayl tekkis eile õhtul eksitus, mistõttu läks mõnesaja inimese pangakontolt nende teadmata raha maha. Kõik kliendid, keda viga puudutas, saavad kaotatud summa tagasi.

Neljapäeva õhtul märkas Nagy, et tema pangakontolt on järsku kadunud paartuhat eurot. Asja lähemalt uurides leidis ta, et raha on maha võtnud Järve Selver ja seda läbi mTasku, mida mees poes maksmiseks eile kasutas.

Imestus oli suur, kuna Nagy oli too päev ainult korra Selveris käinud, mitte kümneid kordi ja 2000 euro eest, nagu konto väljavõte näitas.

Kuna alguses kahtlustas Nagy, et Selver või mTasku on sattunud küberrünnaku alla, tegi mees teiste hoiatamiseks Facebooki postituse. Selle all kommenteerisid teised inimesed, et nendega toimus sama asi.

“Minuga juhtus eile sama lugu, maksin ühes e-poes ja pärast seda kadus kontolt ligi 2700 eurot,” rääkis üks kommenteerija. “Sain täna raha tagasi.”

Nagy helistas Swedbanki, kust talle vastati, et mTasku kasutab teise Eesti ettevõtte EveryPay AS-i makselahendust, kelle süsteemi vea tõttu tehingud toimusid. Mehele lubati tänaseks raha tagasi maksta, kuid šokk oli siiski korralik. “Olen terve hommik nende peale vihane olnud,” ütles ta.

Kõik saavad raha tagasi

EveryPay turundusjuhi Katre Kaarenperki sõnul juhtus eile EveryPay maksete protsessimisel eksitus, mille tulemusel pandi päeva lõpetamise failid vigaselt kokku. Selle tõttu tekkis olukord, kus e-kaupmehe eilselt esimeselt kliendilt võeti maha kogu päeva interneti kaardimaksete tehingud.

“Tegu oli inimliku eksitusega ehk arenduse poolse loogikaveaga, mida automaattestid paraku kinni ei püüdnud,” sõnas ta. “Avastasime vea samal päeval ning saatsime välja raha tagastamise korraldused.”

Kaarenperki sõnul oli probleemist mõjutatud mõnisada inimest. Mure puudutas lisaks mTaskule ka teisi e-poode, kuid samas mitte kõiki, kes EveryPayga liidestatud on.

Kas kõik inimesed, kes raha kaotasid, saavad kindlad olla, et nad summa tagasi saavad? “Kinnitame, et raha saavad tagasi kõik kliendid, keda see viga puudutas,” ütles Kaarenperk.

Tema sõnul peaks LHV kliendid olema raha juba tagasi saanud ning hetkel on tagastamisprotsessid ning suhtlus käimas SEB ja Swedbankiga.

Kaarenperk lisas, et kui on keegi, kes ei ole veel raha tagasi saanud, siis palun võtta ühendust EveryPayga: support@every-pay.com.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.