Eesti naine sai Tinder Swindleri stiilis petta ja kaotas üle 60 000 euro

Kas on midagi räpasemat, kui kellegi tunnetega mängida ja sealt kasu lõigata?Foto: Canva

Politsei sai möödunud nädalal kuriteoteate tallinlannalt, kes oli temaga abielluda lubanud mehele üle kandnud üle 60 000 euro, kuid lubatud hea elu ja pulmad jäid tulemata. 

14. aprillil korrakaitsjatelt abi otsima tulnud 61-aastase naise väitel kirjutas talle eelmise aasta augustis üks mees, kes lubas naisele head elu. Korduvalt armastust avaldanud ja abiellumise sooviga kirjutanud mees tahtis tulla Eestisse, et siis üheskoos vanaduspõlve veeta. Mees palus mitmel korral naiselt raha, mistõttu kannatanu võttis erinevatelt firmadelt laenu ja kandis kokku mehele üle 60 000 euro, teatas Põhja prefektuuri pressiesindaja BNS-ile. 

Suuri kahjusid said teisedki naised

Libaarmastuse juhtum ei jäänud möödunud nädala lõpus Põhja prefektuuri teeninduspiirkonnas ainsaks suureks kelmusjuhtumiks. 14. aprillil teatas 38-aastane naine politseile, et temaga ühendust võtnud venekeelsed inimesed rääkisid tema aastatetaguse investeeringu kasvamisest ning kasumi kättesaamiseks pidi ta esmalt võtma kiirlaenu ja kandma selle krüptorahana edasi.

Nutiseadmele kaugjuurdepääsu võimaldava AnyDeski programmi kaudu tehti tema pangakontolt veel mitmeid ülekandeid ja võeti kiirlaene. Praeguseni pole kannatanu midagi tagasi saanud ning kelmusega tekitati naisele kahju vähemalt 12 000 eurot.

14. aprillil pöördus politsei poole ka 31-aastane naine, kellele helistati abonentnumbrilt ja teavitati andmete lekkest Google´i kontol. Turvariski tuvastamiseks paluti naisel alla laadida rakendus AnyDesk, autentida end internetipangas ja kinnitada tehinguid, ettekäändel kontrollida andmete õigsust. Hiljem selgus, et avaldaja nimele võeti laen, mis laekus küll tema pangakontole, aga kanti tema kontolt koheselt edasi. Kelmusega tekitatud kahju on 6485 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.