EKRE uus maaeluminister on Arvo Aller. Kes ta on?

Arvo Aller.Foto: valimisliit Jõhvi Eest Facebook

EKRE andis teada, et nende kandidaat skandaaliga lahkunud Mart Järvikut maaeluministri kohal asendama on Ida-Viru taluliidus tegutsev Arvo Aller.

Delfi andmetel pole ta veel peaminister Jüri Ratasega kohtunud. Erakonna esimees Mart Helme kinnitas BNS-ile, et Aller on tõepoolest nende kandidaat.

Aller on sündinud 1973. aastal Kohtla-Järvel ning lõpetanud Eesti Maaülikooli agronoomina. Praegu on ta Eestimaa Talupidajate keskliidu kodulehe järgi Ida-Virumaa talupidajate liidu tegevdirektor ning kuulub ka Jõhvi valla volikokku.

Konservatiivse rahvaerakonna ridadesse on ta Äriregistri andmetel kuulunud 2012. aastast -EKRE kasvas välja Rahvaliidust, kui sellega ühinesid 2012. aastal Eesti Rahvusliku Liikumise liikmed.

Sai 71 häält

2017. aastal kohalikel valimistel kandideeris Aller siiski kohalikus valimisliidus Jõhvi Eest ning sai 71 häält, millega esialgu volikokku pääseda ei õnnestunud. Kokku anti tema ringkonnas 5438 häält, millest 1444 teenis Jõhvi Eest.

Valimisliidu Facebooki küljel ütles Aller enne kohalikke valimisi, et soovib igati kaasa aidata investeeringute võimaldamisele Jõhvi valla küladele ja kogukondadele.

“Huvitegevuse toetamine peab saama vallas võrdselt koheldud. Jõhvi valla lapsed on võrdset kohtlemist väärt. Tuleb luua soodsad tingimused Jõhvi laste ja noorte aktiivse kehalise tegevuseks arendamiseks. Samuti tuleb soodustada eakate kooskäimisi,” seisis postituses.

Taluliidus tegutsenud pikalt

Üleriigilises meedias Aller eriti figureerinud ei ole, aeg-ajalt on ta nimi käinud läbi Ida-Viru kohaliku lehe Põhjaranniku veergudelt.

Taluliitu asus ta tööle juba sajandi alguses. 2002. aastal andis ta Põhjarannikule sel teemal ka intervjuu, kus rääkis, et on kogu elu korteris elanud, ent ei välistanud võimalust, et temast võinuks kunagi talupidaja saada.

Toona, 17 aastat tagasi, küsis Põhjaranniku ajakirjanik tema käest ka, kas taluliidu tegevjuht peaks ka ise olema tegevpõllumees. “Kui tegevpõllumees peaks iga päev siin kontoris kohal olema, siis ta seda kindlasti ei saaks. Sõltub sellest, millega ta tegeleb – kui põldu eriti ei ole, tegeleb turismiga, kasvatab kanu ja sigu, mis igapäevast kohalolekut ei nõua, saab taluliitu juhtida küll,” rääkis ta.

Samas intervjuus 2002. aastal väljendas ta ka skepsist selle kohta, kas Euroopa Liitu astumine on põllumeestele kasulik. “Euroopa Komisjon avaldab juulikuus otsetoetuste summad ja oma pakkumise põllumajandustoetuste osas… Kõik sõltub sellest, mida põllumehed ütlevad. Soomes ütlesid põllumehed Euroopa Liidule “ei”, aga linnarahvast oli nii palju, et nad said ikkagi “jaa” kokku. Ma kardan, et meil tuleb sama asi,” rääkis Aller 17 aastat tagasi Põhjarannikule.

Treener ja väikese OÜ omanik

Ta on tegutsenud ka korvpallitreenerina – spordiregistri andmetes on ta tegev Kohtla-Järve klubis Hito ning Jõhvi tiimis BC Karjamaa, viimase juures on ta tegutsenud ka juhatuse liikmena.

Allerile kuulub 12 aastat tagasi loodud osaühing Kirmar, mille tegevusalaks on äriregistris märgitud kunst, meelelahutus ja vaba aeg. Käive on siiski väga tagasihoidlik, 2018. aasta majandusaasta aruande jäi see alla 10 000 euro ning kasum oli 220 eurot.

Märksõnad: , ,

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.