Elekter on küll börsil odavam, aga asekantsler soovitab börsile naasmisega veel oodata

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika ja maavarade asekantsler Timo Tatar.Foto: Postimees Grupp

Veidi üle kuu aja on elektri hind börsil olnud soodsam riigi loodud universaalteenuse hinnast. See on inimestes vallandanud huvi universaalteenuselt lahkumisest ning börsile naasmiseks. Kuigi täna ja hommegi on börsil mitu tundi, kus mõistlikum oleks elektrit börsihinnaga tarbida ei tea keegi ette, kas soodsam hind jätkub ka järgnevatel kuudel. 

Sellest lähtuvalt leiab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsler Timo Tatar, et hetkel börsipaketile naasmine on riskijulguse küsimus, mida tema veel isiklikult ette ei võta. 

Tatar: mõistlik on paar nädalat veel oodata

Eesti energeetika küsimuste eest vastutava Tatari sõnul on mõistlik veel paar nädalat oodata ja vaadata, mida hind börsil edasi teeb. 

“Pärast seda julgeksin isiklikult siis juba riskida. Aga nagu teame on börsihinna võlu selles, et hind võib olla väga madal, kuid eelmise aasta augustist mäletame, et see oli väga kõrge,” osundas ta tähelepanu. 

Tatar andis tagasihoidlikult mõista, et lootustandvaid märke võimalikust soodsamast elektrist on olemas kuna enam ei ole hinnatippude tagasi gaasijaamad vaid põlevkivi põletavad elektrijaamad.

Kuigi börsil on elekter olnud ligikaudu kuu aega universaalteenusest keskmiselt soodsam on oluline märkida, et börsil on siiski mitmeid tunde, mil elekter on universaalteenuse omast kallim. 

Seejuures ongi Tatari sõnul oluline pidada silmas, et börsile naasmist võiks kaaluda vaid siis, kui inimene saab oma tarbimist just soodsatele tundidele nihutada. 

“Eriti kui on endal võimekust tarbimist nihutada, et kallimatel tundidel tarbimist vältida. Mul endal on veebruaris vaja valik teha kuna vana fikseeritud hinnaga leping lõpeb. Pigem arvan, et julgen börsihinnaga riskida,” triivis Tatar vaikselt vastustes börsi poole. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.