Elektrimüüjate sõnul on universaalteenusest loobunud kliente mitmeid tuhandeid

Peale esialgset loobumise tähtaega oli loobujaid veelgi.Foto: Canva

Eesti suuremate elektrimüüjate sõnul on elektri universaalteenuse paketist otsustanud loobuda mitmed tuhanded kodutarbijad.

Eesti Energia pressiesindaja Mattias Kaiv ütles, et enne esialgse loobumise tähtaja saabumist ei soovinud universaalteenusega liituda ligi 23 000 kodutarbijat. “Pärast 12. oktoobrit on universaalteenusest loobunud veel ligi 5800 klienti,” lisas Kaiv.

Eesti Gaasi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm ütles, et elektri universaalteenuse kliente on ettevõttel umbkaudu 6000, ent liitumisepakkumise saanutest otustas tähtaja saabudes loobuda ligi 10 protsenti.

AS Alexela elektrimüügi tootejuht Martin Müürisepp kommenteeris BNS-ile, et nende klientidest on umbes 70 protsenti neid, kes läksid üle universaalteenusele, kuid loobujaid on 8 protsendi ligi. “Loobujaks on kliendid, kellel on väike tarbimine ja/või kes on oma kodumajapidamistes investeerinud elektrihinnale vastavalt elektritarbimist juhtivatesse nutiseadmetesse,” lisas Müürisepp.

VKG Elektrivõrkude suhtekorraldusjuht Irina Bojenko ütles, et nende VKG Elektrivõrkude kliendibaasi kuulub üle 27 000 kliendi, kes tarbivad alates 1. oktoobrist elektrienergiat universaalteenuse hinnaga, lisades, et universaalteenuse kliente võib jagada kaheks grupiks: lepingulised kliendid ja üldteenuse peal olevad kliendid.

“Esimesed on lepingulised kliendid, kelle elektrihind osutus universaalteenuse hinnast kõrgemaks. Neile saatsime pakkumised universaalteenusele üleviimise kohta. 4500-st pakkumise saajast otsustas valdav enamus ehk 94 protsenti universaalteenuse kasuks. Teisse gruppi kuuluvad üldteenuse kasutajad ehk need kliendid, kellel ei olnud sõlmitud ühtegi teenuspakkujaga elektrienergia lepingut. Selliseid kliente on meil ligi 23 000 ning nendele rakendus universaalteenuse hind automaatselt,” rääkis Bojenko.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.