Elering prognoosib, et EstLink2 elektrikaabel on rivist väljas kuni veebruari lõpuni

Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Eesti elektrisüsteemi haldur Elering prognoosib, et möödunud nädala ööl vastu reedet rikke tõttu tööst välja läinud Eesti-Soome elektrikaabel EstLink 2 on rivist väljas kuni veebruari lõpuni. Eesti ja Soome süsteemihaldurid Elering ning Fingrid tuvastasid nädalavahetusel rikke ligikaudse asukoha, mis asub kas Eesti poolel mere- ja maismaakabli ühenduskoha lähedal maismaal või kalda lähistel meres. 

Järgmise sammuna tuleb rikke täpne koht kindlaks teha looduses. Rikkekoha leidmiseks kasutati erinevaid mõõtevahendeid. Võimaliku rikkekohani viinud mõõtmised toimusid Eleringi ja Fingridi spetsialistide koostöös pühapäeval Soome poolel. Rikke põhjuseks ei ole seni kogutud andemete põhjal kaabli väline vigastus.

Süsteemihaldurid jätkavad suhtlust EstLink 2 merekaabli tootjaga, et täpsustada kaabli parandustööde detailid ja ajakava. EstLink2 kaudu liigub Eesti elektribörsile soodsat skandinaavia elektrit. 

Prognoosi kohaselt saab rike kõrvaldatud alles 29. veebruaril kella 23.59.

Möödunud nädalavahetusel ei pidanud kaabli rikke tõttu Eesti reservvõimsusi käivitama ehk olemasolevad tootmisvõimsused Baltikumis katsid elektri tarbimisvajaduse ära. Tuleb arvestada, et nädalavahetuseti on tarbimine väiksem ning oli ka piisavalt tuult.

Tarbimise tõusmisel võib eeldada, et börsielekter läheb praegusega võrreldes kallimaks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.