Endine IT-minister läks tööle energiafirmasse tuule- ja päikeseelektrit arendama

Seni on Utilitas tuntud peamiselt kaugküttefirmana. Pildil ettevõtte koostootmisjaam.Foto: Scanpix

Suuresti kaugküttefirmana tuntud Utilitases alustavad tööd Rene Tammist ja Andrus Zavadskis, kes hakkavad arendama Utilitase tuule- ja päikeseelektri ärisuunda.

Utilitasel on kavas laiendada taastuvenergiaportfelli, seda lisaks seni kontserni põhitegevuseks olevale kaugkütteteenusele ning taastuvelektri tootmisele, teatas firma.

Zavadskis on varem töötanud Nelja Energia tehnikadirektori ja juhatuse liikmena. Sotside ridadesse kuulunud Tammist töötas aga eelmises valitsuses ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrina ning enne seda lobiorganisatsiooni Eesti Taastuvenergia Koja juhatajana.

“Eesti koos Euroopa Liiduga on seadmas sihiks saavutada sajandi keskpaigaks kliimaneutraalsus. See tähendab korrektuure nii pikaajalistes eesmärkides kui ka meetmes. Sedavõrd ambitsioonikas eesmärk tähendab suuri erasektori investeeringuid puhastesse energiaallikatesse,” ütles Tammist uue töökoha kohta.

Endise ministri arvates on Utilitasel suutlikkus olla üheks võtmepartneriks kliimaneutraalsuse saavutamiseks vajalike energiaprojektide arendamisel.

Utilitase juht Priit Koit rääkis, et Eesti energiamajanduse arengukava aastani 2030 näeb ette, et 80% tarbitavast soojusenergiast ja 50% kogu tarbitavast energiast pärineb taastuvatest allikatest. “Utilitase eesmärgiks on aidata neid riiklikke eesmärke saavutada, seda nii olemasolevates kaugkütte võrgupiirkondades kui ka uute projektide kaudu,” ütles ta.

Zavadskise sõnul on kaasaegsed tuule- ja päikeselahendused väga konkurentsivõimelised ja Eesti kui tuuleenergia tootmiseks sobiv maa peab ära kasutama tehnoloogia võimalusi. “Eesti ressurssidega suudame ära rahuldada nii sisenõudluse kui ka olla energiat eksportiv riik,” rääkis ta.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.