Esimene kindlustusselts hakkas pakkuma kindlustust vähi vastu

Kindlustuse abiga saab teha uuringuid, mida haigekassa ei hüvita, ja kasutada raviks kõige kaasaegsemaid meetodeid.Foto: Shutterstock

Kolmapäevast pakub kindlustusselts ERGO vähikindlustust. Tegemist on Eestis ainulaadse kindlustusteenusega, mis pakub pahaloomuliste kasvajate diagnoosimise korral rahalist tuge ja annab kliendile võimaluse keskenduda vaid peamisele – oma tervisele.

Vähk on Eestis surmapõhjusena südame-veresoonkonnahaiguste järel teisel kohal. Eesti Vähiliidu juhatuse esimehe Maie Egipti sõnul haigestub aastas vähktõppe üle 8000 eestimaalase ja registreeritakse ca 3800 vähisurma, mis moodustab ligi veerandi kõigist surmadest. Egipt soovitab vähihaiguse riski vähendamiseks  tervislikke eluviise, käia regulaarselt tervisekontrollis ja osaleda vähi sõeluuringuprogrammides. 

Ehkki riskifaktorid võivad Egipti sõnul erinevate vähitüüpide puhul erineda, on vähiriski suurendavate tegurite hulgas suitsetamine, alatoitumus, rasvumine ja kehalise aktiivsuse puudumine, nakkusetekitajad ja keskkonnareostus ning töökantserogeenide mõju.

ERGO Eesti tegevjuhi Marek Ratniku sõnul on kaasaegne meditsiin teinud vähiravis küll tõsiseid edusamme, kuid ravi on patsiendi jaoks keerukas ja kulukas. „Tänapäeval ei ole vähk tingimata surmaotsus, vaid haigus, millest saab paljudel juhtudel jagu,“ ütles Ratnik. 

Ratnik lisas, et kuna onkoloogilisi haigusi seostatakse kalli ravi ning raske diagnostikaga, pole üllatav, et paljud tahavad end ennetavalt kaitsta. Sestap loodi vähikindlustus, mis küll ei vähenda haigestumise riski, kuid võimaldab võimalikult ruttu raviga alustada ning argimurede lahendamise asemel keskenduda vaid peamisele – oma tervisele. 

Haigekassa andmetel vajas mullu vähiravi rohkem kui 40 000 inimest. Raske haiguse diagnoosi saamine pöörab pahupidi nii haigestunu kui ka tema lähedaste elu.

„Vähist toibumine võtab aega ja raha. Töölt eemal olles on aga endiselt vaja maksta arveid ja laenumakseid. Saades kurva diagnoosi, võiks vähemasti abiks olla teadmine, et sinu ravi ja edasine elu on kindlustatud ning saad täielikult keskenduda paranemisele. Üheks võimalikuks lahenduseks on rahalisi probleeme ennetada ja soetada endale vähikindlustus. Loodame, et paljud eestimaalased leiavad sellest vajalikku tuge,“ lisas Ratnik.

Vähikindlustus tuleb appi, kui on diagnoositud pahaloomuline kasvaja. Kindlustuse abiga saab teha uuringuid, mida haigekassa ei hüvita, ja kasutada raviks kõige kaasaegsemaid meetodeid. Kui kindlustatud isikul diagnoositakse vähk, saab ta hüvitise, mis sõltub valitud kindlustussummast, diagnoosist ja haiguse raskusastmest. 

Ühe kindlustatu kohta võib hüvitis olla üle 100% kindlustussummast, sõltuvalt haiguse kulust ja raskusastmest. Lisaks sisaldab leping automaatselt kaitset ka kindlustatu lapsele pahaloomuliste kasvajate puhul.

Sooviga olla abiks vähi ennetustöös lõi ERGO käed Eesti Vähiliiduga ja toetab proportsionaalse osaga kindlustusmaksetest liidu tegemisi.

„Soovime toetada Eesti Vähiliitu nende tänuväärse töö eest Eesti elanikkonna elujõulisemaks muutmisel,“ ütles Ratnik. „Vähiliidu südameasjaks on ennetustegevus, mis on parim võimalus vähktõve ärahoidmiseks ja soovime omalt poolt anda väikese panuse, et see tänuväärne töö ei peaks takerduma rahaliste võimaluste taha.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.