Facebook pakub võimalust suurema vaevata tasuta kodu sisustada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Neid, kes tahavad anda mööbli niisama ära või poole hinnaga on üllatavalt palju.

Hea variant vältida poes mööbli eest hingehinna maksmist on sirvida Facebook Marketplace’i.

See sai minu jaoks sõltuvuseks hetkest, mil sain sealt tasuta voodi. Mitte mingi vana näraka, aga suure ja ägeda Ikea metallraamiga magamisaseme. Kusjuures poes maksab see 150 eurot. Tegemist oli niisiis päris hea tehinguga.

Facebooki Marketplace’is ei ole valik ehk nii lai kui mööblipoes, ent hea leiu korral on avastus sedavõrra magusam. Tasub olla kannatlik.

Pärast seda olen võtnud iga hommik Marketplace’i lahti ja vaadanud uued pakkumised üle. Ette on jäänud veelgi tasuta kraami. Leida võib ägedaid retrotoole, millest keegi arusaamatul põhjusel loobuda soovib. Või näiteks suure riidekapi või väikseks jäänud külmkapi. Avastada võib toredaid asju nagu 100 taarakasti. Vahest mõnel õunamahla tegijal läheb just selliseid tarvis.

Kvaliteetne mööbel poolmuidu

Peale tasuta saadud leiab siit ka asju, mida müüakse poehinnaga võrreldes poole soodsamalt. On ka tutikaks restaureeritud mööblit. Kauplusest juba 50 euroga täispuidust kummutit ei leia. Kvaliteetsel kaubal on eriti mõistlik hoida silma peal, sest paarikümne euroga saadud aastakümneid kestev mööbel on saadud samuti justkui poolmuidu.

Marketplace’i üheks suureks plussiks on selle praktilisus. Piisab ainult ühest klikist ja lehele ilmuvad tooted vastavalt kategooriatele: mööbel, aed, riided ja majapidamine. Esimeste piltide seas on viimati lisatud ja fotole vajutades ilmub ka hind.

Ära on salvestatud esemed, mille vastu oled tundnud huvi ja soovinud saada nende kohta teavitusi juhul kui hind alaneb või keegi asja ära ostab. Kui toode meeldib ja hind on sobiv, siis vajuta kohe nupule “Ask for details”, mis saadab müüjale teate, et oled tootest huvitatud.

Facebook Marketplace on teinud nii müümise kui ostmise väga mugavaks.

Marketplace’i pakkumistele pakuvad konkurentsi Facebooki grupid “Mööbel käest kätte!” ja “Suurim grupp!!! Mööbel/ Kodumasinad/ Elektroonika käest kätte!”. Nendest leiab samuti tasuta mööblit, ent nende kasutamine on veidi tülikam.

Uute pakkumiste nägemiseks peab pilte ükshaaval kerima ja seetõttu võid avastada väärt pakkumise alles siis, kui kõik on juba ammu maha müüdud. Seda ka arusaadaval põhjusel, sest enamasti on mööbel korralik ja huvilisi seega palju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.