Hea teada: riik lõpetab elektri universaalteenuse

Riik lõpetab eletri universaalteenuste pakkumiseFoto: Shutterstock

2022. aasta energiakriisi ning rekordkõrgete börsihindade tingimustes loodi tarbijate kaitsmiseks elektri universaalteenus. Nüüd, kus elektrihinnad on stabiliseerunud ja turule lisandub üha rohkem taastuvenergia tootmisvõimsusi, ei ole universaalteenus enam vajalik ja riik on otsustanud selle lõpetada.

Hetkel ei ole universaalteenuse lõpetamise otsus ega aeg lõplikult kõlanud, sest elektrituruseaduse muudatus on veel Riigikogus lugemisel. Kõigi eelduste kohaselt lõppeb universaalteenus 1. juulil 2024.

Mis saab klientidest, kes on täna veel universaalteenusel?

Teenuse lõppemisel viib Enefit kõik universaalteenusel olevad kliendid üle börsipaketile. Muudatusega ei kaasne kliendile ühtegi lisakohustust – see on tasuta ning toimub automaatselt.

Siiski on kõigil universaalteenuse klientidel võimalik ise omale uus elektripakett valida, kui selleks soov on. Kui tead, et ei taha elektrit börsihinna alusel tarbida, vaheta oma elektripakett ümber juba enne, kui universaalteenuse pakkumine lõpetatakse.

Universaalteenus on hetkeseisuga olemasolevatest elektripakettidest kõige kallim valik turul, seega, mida rutem vahetuse teed, seda enam raha tulevastelt elektriarvetelt säästad. Enefiti kliendid saavad rohkem infot energiatarkuse blogist. Muude elektripakkujate kliendid oma teenusepakkujalt.

Milline elektripakett universaalteenuse asemel valida?

Iga kliendi jaoks sobivaim elektripakett sõltub sellest, milline on tema elektritarbimine ning tema võimekus ja valmidus oma tarbimist jälgida ja juhtida. Elektripaketid jaotuvad oma olemuselt kaheks: fikseeritud ja börsihinnaga pakettideks.

Fikseeritud hinnaga elektripaketis on elektri ühikuhind kokkulepitud ja lepinguperioodi jooksul ei muutu. See sobib tarbijatele, kes otsivad kindlustunnet kõikuvate elektrihindade eest, kütavad elektriga ja ei juhi oma tarbimist. Rahageenius pani kokku ka võrdluse, kust parim fikseeritud pakett leida.

Tarbijatele, kes on valmis börsihindasid jälgima ning suurema hinnavõidu saamiseks oma tarbimist soodsama hinnaga tundidele ajastama, sobib hästi börsipakett. Börsipaketil olles on võimalik tagada soodsam elektrihind, kuid valmis tuleb olla ka hinnatippudeks. Inimestel, kes ise elektrit toodavad ja salvestavad, tasub samuti valida börsipakett.

Kolmanda võimalusena on Enefitis peagi lisandumas pakett Hooajakindel, mis toob korraga kasu nii suvisest soodsast börsielektrist kui tagab talvel kindlustunde fikseeritud hinnaga. Paketi valinud klientidele kehtib aprillist septembrini börsihind ning oktoobrist märtsini fikseeritud hind.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.