Hoiatus: kelmid püüavad inimestelt politseinikena esinedes raha välja petta

Foto: Shutterstock

Sagenenud on teated inimestelt, et politsei nimelt püüavad kelmid andmeid või raha välja petta. Politsei neid kõnesid ei tee ja need tuleb koheselt lõpetada.

Alates möödunud nädala reedest on sagenenud teated, et inimestele tehakse politsei nimelt ingliskeelseid automaatkõnesid, milles öeldakse, et ID-kaardiga või erinevate andmetega on tekkinud probleeme ja selle lahendamiseks ning politseinikuga suhtlemiseks peab valima klaviatuuril number „1“. Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenin kinnitab, et politsei neid kõnesid ei tee. „Viimastel päevadel on inimesed massiliselt sarnaseid petukõnesid saanud. Tuletan meelde, et säärased kõned, kus väidetakse, et teie andmete või pangakontoga on tekkinud probleem, tuleb koheselt kinni vajutada,“ ütles politseinik.

Tegemist ei ole uue skeemiga ja kelmid on ka varasemalt inimestele taoliselt lähenenud. „Pärast number „1“ vajutamist kõne katkeb ning peagi helistab tagasi kelm, kes väidab, et on politseinik. Kõne ajal püütakse inimestelt kätte saada isiklikke andmeid, PIN-koode või palutakse inimesel kinnitada tehingud PIN-koodidega,“ kirjeldas ta.

Kui saad kahtlase kõne, siis lõpeta see kohe ära:

  • Ära hakka põhjendama, miks kõne lõpetad, lihtsalt lõpeta kõne.
  • Kui kahtlaselt numbrilt uuesti helistatakse, ära võta kõne vastu ja blokeeri number.
  • Räägi võõrkeelsele kõnele vastu vaid eesti keeles.

Ära jaga kunagi kellelegi oma PIN 1 ja PIN 2 koode:

  • Neid koode ei tohi mitte kellegagi jagada, isegi panga ega politseiga.
  • Kui aga seda juba tegid, siis blokeeri need kiiresti.
  • Helista kiirelt panka ja lase kõik ülekanded blokeerida, sest keegi teine teab sinu PIN-koode ja võib hakata sinu kontolt raha varastama.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.