Hoiatus: petturid saadavad nüüd juba panga nimel petusõnumeid

Coop Pank hoiatab nende nime all tegutsevatest petturitestFoto: Shutterstock

Praegu on levimas pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi andmetele. Ka Coop Panga nimel on viimasel ajal saadetud sõnumeid, millega pank ei ole seotud. Sellistes sõnumites olevaid linke ei tohi avada.

Petturite koostatud kirjad ja petulehed võivad näha välja vägagi tõetruud, petturid võivad kasutada pangale sarnaseid aadresse ja telefoninumbreid. Kahtluse korral ära ava e-kirja või sõnumiga saadetud veebiaadresse.

Pank tegeleb õngitsuslinkide sulgemisega ja soovitab petusõnumite saajatel teha sõnumist ekraanitõmmis ja edastada see oma pangale. Coop Pangale aadressil klienditugi@cooppank.ee, seejärel on soovitus sõnumi saatja blokeerida ja sõnum telefonist kustutada.

Coop Pank tuletab meelde, et juba pettuse ohvriks sattudes tuleb esimesel võimalusel peatada ID-kaardi sertfikaadid, muuta ära mobiil-ID PIN-id ja kustutada olemasolev smart-ID konto. Lisaks tuleb pettuse ohvriks langenutel teha avaldus politseisse ja teavitada panka.

Põhitõed oma andmete kaitsmiseks:

  • Veendu, mida Sa oma PIN-koodiga kinnitad.
  • Hoia oma PIN-koode ja pangakaardi andmed enda teada.
  • Ära kinnita toiminguid, mida Sa ise ei ole algatanud.
  • Pangatoiminguteks lae alla Coop Panga mobiiliäpp või sisene internetipanka läbi ametlikku aadressi https://i.cooppank.ee
  • Ära usalda Sinule tundmatuid veebilehti, programme, linke ega isikuid (isegi kui nad telefoni teel väidavad end olevat pangatöötajad või politseinikud).

Coop Panga kliendid saavad pettuse ohvriks langemisest teada anda panga klienditoele helistades 669 0966 (E–R 8.30–19.00) või saates pangateate internetipangast või pöördudes isikut tõendava dokumendi alusel lähimasse Coop Panga kontorisse. Coop Panga kaarti on võimalik sulgeda ööpäevaringselt nii interneti- kui ka mobiilipangas või helistades klienditoe telefonnumbrile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.