Ilusüstide spetsialist: iga inimene peaks 20-30 eurot kuus süstideks kõrvale panema!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
41-aastase Marju Karini sõnul ei piirdu enda eest hoolitsedes ilusüstide tegemine ainult näoga. Foto: erakogu

Ilukabinettide ja koolitusfirma juhi Marju Karini arvates peaks keha eest hoolitsemine ja ilusüstide tegemine olema sama normaalne, kui hambaarsti juures käimine. Seetõttu peaks noorusliku välimuse säilitamiseks panema iga endast lugupidav naine ja ka mees ilusüstide tegemiseks kõrvale paarkümmend eurot kuus. 

Karin ütleb, et tavaline väljaminek ilukabinetis on paarsada eurot aastas, mis ei ole suur summa, kui see kaheteist kuu peale ära jagada ja toob välja, et maniküüris käimine on oluliselt kulukam tegevus.

“Tasud sõltuvad muidugi vanusest ja geenidest, mistõttu tavalist või keskmist numbrit on võimatu öelda. Kui 25 kuni 40-aastane enda eest hoolt kannab, siis piisab üldjuhul kui süste tehakse paar korda aastas.”

“Hinnad sõltuvad ka sellest, millal probleemidega tegelema hakatakse, sest iluprotseduure peab hakkama tegema enne, kui nahk on juba ära vajunud. Vastasel juhul peab läbi viima rohkem iluprotseduure ja ka summad on seetõttu kallimad,” selgitab Karin.

Näo kohendamine: 130 kuni 300 eurot süst

Hind sõltub jällegi sellest, mida ja kui palju teha soovitakse. Näiteks likvideerides botuliintoksiiniga “kurjuse kortsu” peab näiteks ühe süsti eest välja käima 130 kuni 160 eurot. Terve otsmiku kohendamisel jäävad hinnad vahemikku 240 kuni 300 eurot.

“Mõni käib aastas välja 2000 eurot, sest laseb tõsta 65-aastaselt tervet nägu, milleks kulub vastavalt vajadusele üks kuni 20 täitesüsti. Neid tehakse piirkonniti ja mitte korraga, sest siis näeb, kuidas inimene reageerib, on vähem traumasid ning saab vahepeal tagasi tööle naasta,” kirjeldab ta.

Vananemisilmingute ennetamine: 75 eurot kord

Samas 25-aastasele neiule võib olla piisav ainult mesoteraapiast, mille käigus viiakse mitteallergilised preparaadid süstitorgetega naha keskmisesse kihti.

Sellega on võimalik ennetada näol ja ülejäänud kehal vananemist ja siluda kortse. Hinnad jäävad mesoteraapia puhul 75 kuni 100 euro piiresse.

“Kui on vaja lasta kohendada ka käsi, siis see maksab kuskil 500 eurot, kuid see väljaminek on kord aastas. Kaela ei tohi samuti käest lasta, sest see piirkond on väga tänamatu. Kui see käest lasta, siis tagajärgede likvideerimine on juba väga keeruline. Mõnel tuleb seda teha juba 25-aastaselt, sest kalkunilott on lõua alla, samas teine on 40-aastaselt veel väga sile.”

Kaela korrigeerimine: 220 kuni 2020 eurot

Kaela kohendamine on ka kulukam. Horisontaal kortsude täitmine maksab küll 220 eurot, kuid kaelaplastika eest peab välja käima juba 2020 eurot. “Inimene peab muidugi tegema protseduure vastavalt sellele, mis teda ennast segab,” tuletab Karin meelde.

Kuid piirkondi kehal, millele tähelepanu pöörata on teisigi. “Mujal maailmas on väga levinud, kas või Venemaal, naiste alumise piirkonna kohendamine. Seda ei saa nimetada isegi trendiks, vaid elementaarseks keha eest hoolitsemiseks,” ütleb Karin.

Vaginaalpiirkonna kohendamine: paarsada kuni paar tuhat eurot

Genitaalpiirkonna esteetiliste protseduuridega tegelevad plastikakirurgid ja kuigi Eestis on need võimalused olemas, siis siia ei ole see menu veel jõudnud.

“Väga harva tuleb ette, kui Eesti naine tuleb sooviga suurendada kliitorit või täita häbememokki. Kuid ma ei tea, miks seda ei tehta. Sa võid enda käest küsida, miks sa ei tee?”

Vaginaalpiirkonna korrigeerimise maksumus sõltub sellest, mida teha soovitakse. “Kas pannakse midagi juurde, võetakse ära, tehakse häbemokki suuremaks või väiksemaks, palju õmmelda on vaja. See hind on väga spetsiifiline ja võib jääda paarisaja kuni paari tuhande euro raamesse.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.