Jalgrattad on sihikule võetud: Tartus varastatakse lausa vähemalt üks ratas päevas

Pargi ratas võimalusel turvalisse rattaparklasse või mõnda käidavasse kohta.Foto: Canva

Lõuna prefektuuri kinnitusel ei ole mais möödunud päevagi, kui Tartumaalt poleks politseinikeni jõudnud infot varastatud ratastest.

Viimase kahe nädala vältel on oma kaherattalisest ilma jäänud 30 inimest, aprillikuus 20, märtsis 10 ja kokku on terve selle rattahooaja jooksul politseile teadaolevalt 65 inimest.

“Näpatud on nii kondimootoril liikuvaid kui ka elektrilisi jalgrattaid aga ka tõukerattaid. Lõviosa neist juhtumitest on aset leidnud Tartu linnas ja seda eeskätt avalikus kohas,” märkis Lõuna prefektuur sotsiaalmeedias. 

Politseinike sõnul on posti või maja seina najale seisma pandud jalgratas vargale kerge saak, ent rattaid on varastatud ka rattaparklatest, keldriboksidest ja ka trepikodadest. Peaasjalikult on kaotsi läinud lukustamata ja hooletult pikaks ajaks kuskile seisma jäetud sõiduvahendid, kuid on olnud selliseidki juhtumeid, kus pikanäpumees on rattaluku jõuga lahti tõmmanud või mõne muu abivahendiga katki teinud.

“Siit ka meie üleskutse – lukusta alati oma ratas korraliku lukuga ning pargi see võimalusel turvalisse rattaparklasse või mõnda käidavasse kohta,” lisas Lõuna prefektuur. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.