Järjekordne intressisõda? Kaks panka pakuvad nüüd soodsamat kodulaenu, aga seda kindlatel tingimustel

Kaks panka pakuvad nüüd soodsamat kodulaenu, aga seda kindlatel tingimustelFoto: Shutterstock

Tänasest alates pakub kodumaine Coop Pank üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele soodustingimustel kodulaenu, millel on madalam intressimarginaal ning pank tasub õpetaja eest ka laenulepingu tasu ja esimese aasta kodukindlustuse maksed. Intressimarginaali langetas ka Bigbank, aga seda olenemata ametist. 

Coop Panga Õpetaja kodulaenu intress algab 1,69 protsendist, millele lisandub kuue kuu euribor. Kui õpetaja esitab laenutaotluse enne 31. maid 2024, siis on esimesel aastal panga marginaal null protsenti ja tasuda tuleb üksnes kuue kuu euribor. Kui 0-marginaaliga laenu esimesest väljamaksest on möödunud aasta, rakendub laenule tavapärane riskimarginaal, mis on õpetajale alates 1,69 protsendist.

Lisaks soodsamale laenumarginaalile vabastab pank õpetaja laenulepingu tasust ja tasub esimesel laenuaastal Coop Kindlustusmaakleri kaudu vormistatud kodukindlustuse maksed kuni 100 euro ulatuses. Õpetaja kodulaenu klient säästab ka pangatasudelt, kuna esimesel aastal pakutakse õpetajale tasuta Rahnu arvelduspaketti.

Laenumarginaali langetas ka Bigbank – tänasest pakutakse kuni jaanuari lõpuni kodulaenu intressi vaid 1,65-protsendise pangapoolse marginaaliga ning seda sõltumata ostetava kodu energiaklassist või laenuvõtja ametist. Eelmainitud marginaali pakub Bigbank jaanuari lõpuni kõigile 50 000 eurost suurematele kodulaenu lepingutele. Pakkumine kehtib nii neile, kes just praegu on kodu ostmas, kui ka neile, kel plaanis praegust kodulaenu refinantseerida.

Seejuures on oluline mainida, et kui Coop Pank pakub õpetajatele oma parimaid laenutingimusi püsivalt, siis Bigbankis on tegemist ajutise pakkumisega, mis kehtib jaanuari lõpuni. Samas jääb 1,65-protsendine laenumarginaal kehtima terve laenuperioodi kestel, samas kui Coopi pakkumine õpetajatele kehtib vaid aasta.

Madalamad kodulaenu marginaalid elu edendamiseks

Uue kodu ostmine on suur ja oluline samm. Coop Panga kodulaenude äriliini juhi Karin Ossipova sõnul soovib Coop Pank soovib Eesti elu edasi viia. “Õpetajatel on Eesti arengus kandev roll ning mure õpetajate töökoormuse ja nende rollile vastava toimetuleku pärast puudutab tervet ühiskonda. Pangana ei saa me kaotada kääre õpetajate koormuse, vastutuse ja töö eest saadava tasu vahel, aga me saame aidata õpetajal rajada kodu, millest ta unistab ja mida ta väärib,” selgitas Ossipova, miks otsustas pank hakata pakkuma parimatel tingimustel kodulaenu just õpetajatele.

Bigbanki juhi Joanna Pechteri sõnul tahab pank omalt poolt jaanuaris julgustada neid, kes aastavahetuse perioodil uue kodu ostmisel lõpliku otsuseni ei jõudnud. “Levinud prognooside kohaselt on ootus, et käesoleva aastanumbri sees liigub euribor vaikselt allapoole ning koos panga poolt pakutava soodsama marginaaliga tahame anda inimestele juurde otsustusjulgust,” selgitas ta.

“Uue kodu ostmine on suur otsus iga pere jaoks ja Bigbank tahab neid kõiki selles ühtmoodi aidata – nii saavad meilt 1,65-protsendise marginaaliga kodulaenu taotleda nii õpetajad, päästetöötajad, ministrid kui ka kõik teised tublid inimesed,” kinnitas Pechter veel kord, et uuel kodulaenul puuduvad laenaja osas kitsendused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.