Jõulupuu hinnaskaala: milline kuusk on kõige soodsam ja kui palju tuppa toomine maksab?

Kas peaks tooma kuuse metsas? Ostma platsilt või hoopis soetama plastkuuse?

Ostukeskuste esised, poed ja turud on täis nii päris- kui ka plastkuuski. Rahageenius uuris välja, mis läheb jõulupuu tuppa toomine maksma.

Toidupoes peab aeg-ajalt ikka käima ja seetõttu jääb suure tõenäosusega ette ostukeskuse ees olev platsike, mis on puid tihedalt täis. Valikus on nii pisikesi puusani ulatuvaid kui ka üle kahemeetrised ühlaste võradega iludusi.

Uurides viimaste hinda Tallinnas Ülemiste keskuse ja Rakveres Põhjakeskuse ees, siis vastuseks on, et välja peab nende eest käima 30 eurot. Summa on soliidne, aga kuusepuu peab saama kuidagi ka koju.

Kaks eurot vaeva vähendamiseks

Kui auto pole piisavalt suur või ühistransporti vedamiseks koorem liiga raske, siis on võimalus teha tellimus hoopis läbi e-poe.

Üheks variandiks on internetipood Jõulukuusk, kus 180 kuni 220 sentimeetrise puu eest küsitakse allahindlusega 20 eurot, millele lisandub Madri-Eesti piires transporditasu 12 eurot. Seega peab mugava lahenduse eest maksma kõigest kaks eurot juurde.

Muide, tellimusi saab esitada kuni 18. detsembrini.

20 eurot maksev 2-meetrine jõulupuu e-poest.

Jõulupuu kaks ühes

Loodussõpradele on variant soetada potis kasvav puu. Bauhofis on valikus tiheda võraga Serbia kuused, mis kõrguses 125 kuni 150 sentimeetrit maksavad keskmiselt 25 eurot. Nii et tegemist on kaks ühes tootega. Ostad kuuse, mille saad kevadel istikuna aeda maha istutada.

Neile, kel südamelähedane minna perega metsa kuuse järele, siis pakub RMK mugavat võimalust teha makse läbi mobiilirakenduse. Välja on toodud ka hinnaskaala, kui palju peab raha välja käima. Kaheksa euro eest on luba saagida maha kahemeetrine ja kolme euro eest meetrine puu. Kui soov vedada koju 5-meetrine mürakas, siis pean kandma üle 30 eurot.

Plastkuuski on võimalik soetada juba allahindlustest poole hinnaga.

Kes eelistab pakkida uuel aastal jõulupuu kokku, siis on valikus erinevates värvides ja suurustes plastkuuski. Keskmiselt jäävad 150 kuni 180 sentimeetriste dekoratsioonide hinnad 40 euro kanti.

Seitse eurot kuuse eest aastas

Poodidest Jysk ja Koduekstra on võimalik osta juba allahindlusega tooteid. Näiteks on lumiste okstega 150 sentimeetrine kuusk allahinnatud 80 eurolt 40 eurole. Muide, metalljalad on juba all, mistõttu pole kuusejalga vajagi.

Väidetavalt peab plastkuusk keskmiselt vastu kuus aastat, mis teeks seega aasta maksumuseks veidi alla seitsme euro. Siiski tuleb silmas pidada, et selle valmistamisel kulub hulk energiat ja sellega ja sellega eraldub keskkonda rohkesti saastavaid kõrvalprodukte, vahendab Pärnu Postimees. Mistõttu ei pruugi olla plastkuusk loodussõbralikum valik.

3000 eurot jõulukuuse eest

Kel kallihinnalisemad eelistused, siis pakub uuema trendi järgi plastkuuski ka Eesti ettevõtte Shishi, kus võimalik soetada pisemaid alternative paarisaja euro eest kui ka led-tuledega kaunistatud puid paarituhande euro eest. ETV saates “Ringvaade” külas käinud Shishi asutaja Taivo Pilleri sõnul maksab 2019. aasta hittkuusk – valge raagus puu – koos aksessuaaridega 3000 kuni 4000 eurot.

Sel aastal on jõuludekoratsioonis moes valgustatud raagus puud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.