Kas palga peaks avalikustama juba töökuulutuses? Eesti tanklakett näitab suunda

Taotluse töötasu hüvitamiseks peab esitama tööandja või volitatud isik, kuid toetus kantakse otse töötaja pangakontole.Postimees / Scanpix

Kui Lätis ja Leedus on seadusega palgad töökuulutuste juures avalikud, siis Eestis peab enamasti palga teadasaamiseks läbima pisut pikema kadalipu. Sellegipoolest on ka siinmail tööandjaid, kes juba kuulutuse juures palga ära märgib.

Üks tööandja erasektoris, kes seda vähemalt klienditeenindajate puhul teeb, on Circle K. Tõsi, leidub ka teisi tööandjaid, kes üksikutele positsioonidele palgad ära märgib, kuid tanklakett on kiirel töökuulutuste sirvimisel üks ainukesi, kes kõik klienditeenindajate palgad süstemaatiliselt kohe töökuulutuse juures avaldab.

Circle K Eesti personalidirektor Ursula Altmets sõnul paneb klienditeenindajate nappus jaekaubandussektoris tööandjad olukorda, kus kandidaatides huvi tekitamiseks tuleb piisavalt infot jagada juba töökuulutuses. “Kui kandidaadil on valik, kas kandideerida tuntud ettevõttesse ja teenida turutasemele vastavat kindlat töötasu või saata oma CV töökuulutuse peale, kus lisaks nõudmistele pole palju infot pakutava kohta, siis meie kogemuse põhjal eelistavad kandideerijad ikka esimest valikut ja ei hakka aega raiskama pikale ebamäärasele kandideerimisprotsessile,” ütles ta.

Samas ei kasuta Circle K säärast strateegiat igal töökuulutusel: kui klienditeenindusest natuke spetsiifilistemate positsioonide poole vaadata, siis seal palganumber avalik pole. Miks?

“Tööd otsivate töötajate ja kandidaatide nappus tööturul tingib olukorra, kus juhtivate ja spetsiifilisemate ametikohtade puhul on tööturult raske leida täpselt vajadustele vastavat uut inimest,” vastas Altmets.  “Tööandjad on värbamise käigus tihti valmis, aga ka sunnitud tegema mööndusi töötaja oskuste ja kogemuste osas – ja seda nii üles kui alla poole.”

Altmetsa sõnul tähendab see, et palgapakkumine ei pruugi olla ette kindel ning kujuneb ikkagi vastavaks lõppvalikusse jõudva kandidaadi profiilile. “Meie lähtume palgapakkumisi tehes alati ettevõtte palgatasemest ja õiglusest ning oleme teinud oluliselt kõrgema palgapakkumise ka siis, kui kandidaat ise on töökohale kandideerides küsinud vähem,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.