Koroona tõttu lükkus edasi Tallinnas toimuma pidanud etendus, piletiostja raha tagasi ei saanud

Piletiostja ei saa koroonaajal edasi lükatud etenduse eest raha tagasi, otsustas tarbijavaidluste komisjon.Foto: Shutterstock

Aprilli alguses pidanuks Tallinnas toimuma Moskva näitlejate külalisetendus, ent eriolukorra tõttu lükkus see edasi. Pahane piletiostja nõudis raha tagasi, ent nüüd on tarbijavaidluste komisjon otsustanud, et selleks alust pole.

Jutt käib 7. aprillil toimuma pidanud suhtekomöödiast “Nimi”, kus pidid osalema Moskvast pärit küllaltki tuntud näitlejad, kellel mitmel ka filmitaust. Piletid polnud sugugi odavad – kahe pääsme hind oli 91 eurot ja 60 senti.

Ootamatult kehtestati aga Eestis koroonaviiruse leviku tõttu eriolukord ning ürituse korraldanud firma M & Paleus otsustas etenduse 27. oktoobrile edasi lükata. Inimestele pakuti võimalust vahetada piletid uue etenduse pääsmete vastu.

Üks piletiostnu polnud aga sellise variandiga nõus ning tahtis raha tagasi saada. Vaidlus jõudis tarbijavaidluste komisjoni ette, mis otsustas, et raha siiski tagasi vaja saada pole.

Midagi ära ei jäänud

Külalisetendust korraldanud firma märkis, et eriolukorraga võeti neilt ära võimalus teenida sissetulekut ning isegi olla majanduslikus mõttes nullis – nende äri ongi külalisetenduste korraldamine Venemaalt, äri suve jooksul ilmselt ei taastu, võib-olla isegi mitte sügisel.

Et seesugune etenduste keeld üleriigiliselt kehtestatakse, eriti nii suures ulatuses ja nii pikaks ajaks, on sündmus, mida ei saanud kuidagi ette näha, kui inimesed kevadel pileteid ostsid, lisati vastuses veel.

Etendust ei tühistatud, vaid see lükati edasi, rõhutas koraldaja veel ja lubas, et kui piletiostnule uus kuupäev ei sobi, ollakse valmis pakkuma ka kinkekaarte – võimalust osta sama raha eest pilet teisele etendusele.

Küll aga märkis M & Paleus, et edasi lükkamisega ei kaota inimene peamist, mida saada soovis – võimalust näha oma lemmiknäitlejaid kindlal kuupäeval.

Otsus: kriisi ei saanud ette näha

Tarbijavaidluste komisjon oli etenduse korraldajaga samal nõul: eriolukord ja ürituste korraldamise keel oli firma jaoks vääramatu jõud, mida ettevõte kuidagi mõjutada ei saanud. Korraldajalt ei saanuks ka oodata, et ta varem millegi sellisega arvestanud oleks.

Veelgi enam, määratud on uus etenduse toimumise kuupäev ning pole põhjust arvata, et muud kokkulepped nagu etenduse toimimise koht, hind või sisu muutuvad.

Nii jäetigi piletiostnu avaldus rahuldamata, piletiraha ta tagasi ei saa.

Küll aga rõhutas komisjon, et kui etendust ei toimu firma lubatud kuupäeval või pole see algselt plaanitud mahus, tekib tarbijal õigus esitada firma vastu nõue.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.