Kui koolilapsel pole arvutit või on netiühendus kehv, saab abi koolist või omavalitsusest

Ühegi lapse koolitee ei tohi takerdud arvuti puudumise taha.Foto: Shutterstock

Valitsus leppis 16. märtsil kokku lisaeelarves, millest üks miljon eurot läheb koduõppel lastele parema internetiühenduse tagamiseks ja 500 000 eurot neile arvutite ostmiseks.

Seda, kellel on arvutit või kiiremat internetiühendust – või üldse ühendust – vaja, hakkasid omavalitsused koos Lastekaitse Liiduga uurima juba eelmisel kevadel. Tänavu veebruari lõpuks oli selge, et vaja on kuni 3000 arvutit, öeldi Geeniusele haridus- ja teadusministeeriumist.

Lisaeelarvest saadud raha eest on kavas osta ligi 1400 arvutit. Kokku toetab ministeerium ligi 2700 arvuti ostmist. Arvutid jäävad koolide omandisse, kes laenutavad neid peredele. Koolidel on kohustus arvuteid kasutada õpilaste koolitööks ja e-õppeks vähemalt poolteist aastat.

Arvuteid üle andes sõlmitakse kolmepoolne leping Lastekaitse Liidu, tarnija ja arvuti vastuvõtja vahel. 

Eelmise aasta lõpus ja tänavu jaanuaris panustas ministeerium koolide arvutite ostmisesse juba 400 000 eurot, mille eest osteti 1254 arvutit.

Jätkub ka heategevusprojekt “Igale koolilapsele arvuti”, kus ettevõtete annetatud arvutid jäävad perede omandisse. Samanimeline Facebooki grupp, kus arvutid liiguvad otse inimestele, jätkub kodanikualgatuse korras. Selle algatuse abil on viimase aasta jooksul annetustena omanikku vahetanud enam kui 2600 arvutit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.