Miks uuest aastast enam äpiga või netipoes tihti lihtsalt maksta ei saa?

E-poodlemine. Foto on illustratiivne.Foto:Scanpix

Võib-olla on pärast aastavahetust sul juba ette tulnud olukord, kus harjumuspärane kiire makse kaardi või äpiga ei toimi, sest vaja on ennast tuvastada.

Selle taga on juba pikka aega töös olnud Euroopa Liidu reeglid, mis nüüd aastavahetusel Eesti inimeste jaoks lõplikult jõustusid. Kaupmehed peavad nüüd pakkuma turvalisi makselahendusi, mis tähendab, et tihti pead ennast autentima.

Alati peab makse kinnitama, kui summa ületab 30 eurot, väiksemate summade puhul võib ees oodata pisteline kontroll. Loe siit lähemalt, kuidas see mõjutab näiteks toidu või takso tellimist või netiostlemist.

Mõned internetipoodides tehtud tehingud ei pruugi läbi minna, kui kaupmees ei täida täiendava kinnitamise nõudeid. Kahjuks ei ole sellisel juhul muud võimalust, kui pöörduda kaupmehe poole ning uurida, kas ta pakub teisi makselahendusi, teatas Swedbank.

Mõned maksed, näiteks väiksemad või korduvad maksed, tehakse ka edaspidi nii, et neile ei pea internetipangas lisakinnitust andma. Pistelise kontrollina tuleb aga aeg-ajalt ka mõni väiksem tehing internetipangas kinnitada.

Loe muudatustest lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.