Millele sul on õigus, kui pakettreisi osaks olev lend hilineb?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kui lend hilineb sihtkohta kolm või enam tundi, siis tekib reisijal ka õigus nõuda lennuettevõtjalt hilinemise eest hüvitist.Foto: Pixabay

Viimastel päevadel on mitmed tarbijad pöördunud TTJA poole seoses pakettreisi lendude hilinemisega, kirjutab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet.

Seoses sellega on nad välja toonud seitse asjaolu, mida inimesed peaksid kindlasti teadma.

  • Lennuettevõtja peab tagama ooteajaga võrreldava söögi ja joogi. Kui seda ei tagata ja reisijad teevad kulutused ise, siis tarbija hoidku toidu ja vee tšekid alles. Nende kulutuste hüvitamist on hiljem õigus lennuettevõtjalt nõuda.
  • Kui ooteaeg lükkub juba üle öö, siis tuleb ootavatele reisijatele tagada ka majutus ja transport majutuskoha ning lennujaama vahel.
  • Kui lend hilineb sihtkohta kolm või enam tundi, siis tekib reisijal ka õigus nõuda lennuettevõtjalt hilinemise eest hüvitist. Hüvitise summa sõltub lennu vahemaast ja see on vahemikus 250-600 eurot.
  • Eestis asutatud lennuettevõtja puhul saab hüvitise nõudega pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole, kes tegelebki tarbija ja kaupleja vahel tekkinud lepinguliste vaidluste lahendamisega.
  • Hüvitise nõudmiseks tuleb esmalt pöörduda lennuvedaja poole. Kui lennuvedaja ei vasta või keeldub hüvitise maksmisest, siis saab tarbija esitada avalduse Tarbijavaidluste komisjonile.
  • Kui lennu hilinemise tõttu jääb kasutamata mõni paketis sisalduv reisiteenus, mida reisi käigus enam hiljem asendada ei saa, siis võib reisijal tekkida õigus pakettreisi hinda saamata jäänud teenuse võrra alandada. Pakettreisi hinna alandamist tuleb nõuda reisikorraldajalt. Vaidluse korral saab tarbija pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.
  • Reisikorraldajal on abi andmise kohustus, mis hõlmab näiteks sidepidamise ja alternatiivsete reisivõimaluste leidmisel abistamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.