Minister leiab, et Elektrilevi võiks saarte pikaajaliste katkestuste kulud hüvitada ettenähtust heldemalt

Foto: Shutterstock

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Elektrilevi võiks möödunud aasta lõpus Hiiu- ja Saaremaal toimunud suuremahuliste elektrikatkestuse kulude hüvitamisel olla seaduses nõutust pigem heldem. 

“Mõelda sellele, mis inimesed seal läbi elasid, olles üheksa, kümme päeva järjest elektrita. Selle asemel, et väga näpuga järge ajada, siis selline heldem lähenemine tuleks võtta,” ütles minister pressikonverentsil. “Tõesti, ka praegu ette nähtud, suhteliselt formalistlik hüvitamise kord, mis Elektrilevil on oma klientide ees, ühelt poolt on mõistlik, teiselt poolt, summad on väikesed,” märkis ta. 

Sikkut möönis, et kahtlemata oli kulusid, mis ei mahu ettenähtud hüvitamise korra raamesse. Võimalike lahendustena tõi ta välja kaks: rahandusminister võiks omaniku esindajana väljendada ootust teatud hüvitiste või kulude tegemiseks või võiks eraisikute, ettevõtete ja omavalitsuste elektrikatkestuse ajal tehtud kulutused kütusele, generaatoritele või muule elektrivarustuse tagamiseks vajalikule hüvitada valitsuse reservist. 

“Kui tegemist on kriisiolukorraga, siis see reserv ongi mõeldud seda tüüpi erakorraliste kulude tegemiseks,” lisas minister. 

Rahandusminister Annely Akkermanni vaates peaks elektrikatkestused olema siiski pakkuja poolt kindlustatud. “Minu arvates on see pigem riskide kindlustamise küsimus, kui riigieelarve küsimus, need hüvitised,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.