Maksuamet alustab enammakstud tulumaksu tagastamist

Kel tuludeklaratsioon õigesti esitatud, hakkab MTA tagasimakseid tegemaFoto: Shutterstock

Alustasime enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni esitanud elektrooniliselt ja kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli.

Kokku on MTAle tänase seisuga esitatud 567 tuhat tuludeklaratsiooni, millelt tagastamisele kuulub kokku 186,5 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Praegu esitatud tuludeklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta kogusummas 20,3 miljonit eurot.

Juba laekuvad MTA klienditeenindusse ka küsimused, et millal on oodata tagasimakset. Amet palub siiski varuda kannatust ja tuletab meelde, et tulumaksu tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast.

„Teeme igal tööpäeval mitukümmend tuhat kannet ja keegi maksutagastusest ilma ei jää,“ sõnas MTA füüsilise isiku teenusejuht Riina Randver-Sõer.

Paberkandjal esitatud tuludeklaratsioonide alusel algab tagastamine 17. märtsil. Oma deklaratsiooni staatust saab igaüks ise e-MTAst kontrollida, samuti näeb e-MTAst seda, kui peaks olema tekkinud vajadus lisadokumentide järele. Enammakstud tulumaksu on MTAl aega tagastada kuni 1. oktoobrini.

Küsimuste korral tuleks esmalt otsida infot esmajoones meie kodulehelt, pöörduda e-kirjaga eraklient@emta.ee või infotelefonile 880 0811. Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprill. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.