Mustamäel üksi elavad pensionärid saavad linnaosalt abipaki

Foto: Shutterstock

Tallinna Mustamäe linnaosavalitsus alustas kolmapäeval abipakkide jagamist Mustamäel elavatele üksikutele vanaduspensionäridele, kelle brutosissetulek jääb alla 654 euro kuus. 

„Üksi elavate pensionäride abipakkide kampaania toimub üle linna ning seda korraldavad  novembris-detsembris kõik linnaosavalitsused. Kuigi pensionärid pidid registreeruma ja saavad abipakki just oma linnaosa valitsuselt, siis paki sisu on igal pool sama,“ kinnitas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

„Kõik Mustamäel elavad abikampaania kriteeriumidele vastavad ja abipaki saamiseks reeglite kohaselt 15. novembriks soovi avaldanud pensionärid saavad oma pakid kätte 16. kuni 29. novembrini,“ ütles Laats. “Kokku registreerus abipaki saamiseks Mustamäel üle kahe tuhande inimese.“

Tallinnas üksi elava pensionäri abipakis on toiduõli, neli lihakonservi, must tee, küpsised, šokolaad, purgisupp, kalakonservid, makaronid, tatar ja seep.

Mustamäel üksi elava pensionäri abipaki saaja rahvastikuregistri järgne elukoht peab olema Mustamäel, kus ta pakki taotles. Rahvastikuregistri andmete järgi ta elab oma kodus üksi ehk et korterisse ei ole kedagi peale tema enda elama registreeritud ja ta saab vanaduspensioni ning tema kuusissetulek on väiksem kui 654 eurot bruto.

Mustamäe linnaosa valitsuse töötajad väljastavad abipakke tööpäeviti 16. kuni 29. novembrini Kaja kultuurikeskuse 1. korrusel (E. Vilde tee 118) esmaspäeval kell 8.15-18, teisipäevast-neljapäevani kell 8.15-17 ja reedel kell 8.15-16. Abipakile järele tulles tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.