Nüüd on LHVs võimalik lukustatud pangakaarti ka ise avada

Nüüd saab lukustatud pangakaarti ka ise avadaFoto: Shutterstock

LHVs ei pea enam kaardimakseterminalis või sularahaautomaadis valesti sisestatud PIN-koodi tõttu lukku läinud pangakaardi avamiseks klienditoe poole pöörduma – nüüdsest saab PIN-koodi lukust avada ka internetipangas või mobiiliäpis.

LHV jaepanganduse juht Annika Goroško sõnul oli aastate jooksul harjutud lukustatud kaardiga klienditoe poole pöörduma. Nüüd saab aga LHV kaarte lukust avada mugavalt internetipangas või iOS mobiiliäpis, mis säästab oluliselt klientide aega, sest kogu protsessi saab inimene teha iseseisvalt. Android mobiiliäppi lisandub PIN-koodi avamise võimalus veebruari jooksul.

Lukus PIN-koodi avamiseks tuleb internetipangas kaardi detailvaatel vajutada nupule „Ava lukus PIN-kood“, mille järel kuvatakse juhendavat infot. Seejärel peab klient oma soovi üle kinnitama, vajutades nupule „Ava PIN-kood“ ja lukus olev PIN-kood avatakse. PIN-koodi avamiseks allkirja ei küsita.

Toimingut saab teha siis, kui internetipanka on sisenetud Smart-ID, mobiil-ID, ID-kaardi, PIN-kalkulaatori või biomeetriaga. Pärast PIN-i lukust avamist tuleb minna sularahaautomaadi juurde ning teha seal üks kiibipõhine toiming õige PIN-koodiga – piisab ka näiteks kontojäägi vaatamisest. Seejärel jõuab muudatuse info kaardi kiibile.

Siiski tuleb ka PIN-koodi lukust avamisel meeles pidada turvalisust. „Olgugi, et avardame klientide võimekust end PIN-koodi lukust avamisel ise aidata, siis on väga oluline meeles pidada, et oma pangakaardi PIN-kood tuleb hoida ainult enda teada. Kui on kahtlus, et PIN-kood on saanud teatavaks teistele isikutele, tuleb see esimesel võimalusel ära muuta,” sõnas Goroško.

Unustatud PIN-koodi saab samuti LHV mobiiliäpi või internetipanga kaudu meelde tuletada. Juhis, kuidas PIN-koodi äpis või internetipangas vaadata, asub lehel lhv.ee/pin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.