Osta kohe, maksa hiljem: Eesti pank tahab uue lahendusega järelmaksu populaarseks teha

Inbanki e-kaubanduse juht Rain Pikand.

Inbank näeb kriisile järgnemas e-kaubanduse hüppelist kasvu, mis muudab oluliselt seniseid ostuharjumusi. Sellele reageerimiseks tõi pank mai alguses turule uue põlvkonna „maksa hiljem“ platvormi Indivy.

Teoorias toimibki uus lahendus nagu järelmaks, kuid Indivy platvorm on kaupmehel ostukeskkonda juba integreeritud ja seega peaks ostude eest hiljem tasumine hulga mugavam olema.

Iseenesest ei ole järelmaks siinsel turul uus nähtus, kuid Inbanki e-kaubanduse suuna juhi Rain Pikandi sõnul on see seni kõnetanud üsna piiratud kasutajaskonda.

„Ostuteekonda integreeritud Indivy on sisuliselt kaasaegne alternatiiv pangalingi või kaardiga tasumisele, paljudel juhtudel ei kaasne kliendile osade kaupa makstes ühtegi lisakulu ja ost toimub sekunditega. Kaupmehele tähendab see aga laiemat tarbijaskonda ja olulist konkurentsieelist,“ leidis Pikand. 

Pikandi sõnul ongi see eelkõige müügi kasvatamise tööriist kaupmeestele. „Põhjus on lihtne – statistika kohaselt suurendab osade kaupa maksmise võimaldamine keskmise ostu väärtust kuni 68% ja lõpule viidud tehingute arv kasvab kuni 44%,“ rääkis Pikand.

Samuti kõnetab lahendus tema sõnul millenniumipõlvkonda ja Z-generatsiooni, kelle jaoks on uute tehnoloogiate kasutuselevõtt loomulik ja kuumaksepõhine ostlemine tavaline. 

„Tehinguni jõudmisel on üks olulisemaid faktoreid mugav ja sujuv ostuteekond, mis algab kaubast teadlikuks saamisega, jätkub kauba ja parima hinna välja valimisega ning lõpeb kassas endale sobiliku makseviisi leidmisega. Makseviiside paljususest võib sõltuda ostuotsus – kas niisama uudistajast saab ostja või mitte,“ leidis Pikand.

Tema sõnul on e-kaubanduse üheks kitsaskohaks hüljatud ostukorvid ja just selle probleemi lahendab „maksa hiljem“ kategooria. Samuti aitab osade kaupa maksmine kaupmehed välja allahindluste nõiaringist, muutes täishinnaga kaubad kliendile kohe taskukohaseks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.