Politsei: petukirjad tuleb arvutist kustutada

Foto: Shutterstock

Politsei on viimastel päevadel saanud ligi poolesajal korral saanud teateid  petukirjadest ja palub petukirjade saajatel need kindlasti kustutada.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenini sõnul algas juba nädalavahetusel uus petukirjade laine, vahendas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja teisipäeval. “Tänan kõiki inimesi, kes on saadud e-kirja kustutanud ja nendest ka politsei teavitanud. Saame seeläbi parema ettekujutuse pettuse levikust, et ka teisi inimesi hoiatada,“ ütles Milenin.

Praegu levivate petukirjade eesmärk ei ole muutunud. Sarnaselt varasemalt levinud petukirjadele, ka nüüd teavitatakse inimesi väidetavast menetlusest. E-kirjade saatjateks on märgitud politseinike või teiste asutuste töötajate nimed, kuid tegelikult nad ei ole neid kirju saatnud.

“Tasub ka tähele panna, et e-kirjas ei ole välja toodud, kellele kiri saadetakse. Ärge vastake kirjadele, kui teie poole ei ole nimeliselt pöördutud. Samuti võivad kelmid kirjale vastates hakata raha välja pressima,” lisas Milenin.

Petukirja tunneb ära selle järgi, et asutuste nimed on välja mõeldud; logod e-kirjas on välja venitatud või kokku surutud; esinevad kirjavead ja ebaloogilised laused ning kiri on saadetud kahtlaselt e-posti aadressilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.