President Karis kuulutas välja kolm uut seadust

President Alar KarisFoto: Scanpix

President Alar Karis kuulutas 18.10.21 välja elektrituruseadust, töölepingu seadust ning toote nõuetele vastavuse seadust puudutavad seadusemuudatused.

Elektrituruseaduse muudatusega parandatakse riigisisese taastuvast energiaallikast elektrienergia tootmise eesmärgi saavutamiseks korraldatava vähempakkumise konkurentsitingimusi. Seaduses on sätestatud toetuse maksmise võimalus selleks, et toota taastuvast energiaallikast elektrienergiat 2030. aastal 40 protsenti Eesti summaarsest elektrienergia lõpptarbimisest.

Töölepingu seaduse muudatustega võetakse üle Euroopa Liidu direktiiv, milles käsitletakse lapsevanemate ja hooldajate töö- ja eraelu tasakaalu. Seadusega täpsustatakse hoolduskohustusega töötajate ja ametnike õigust küsida paindlikke töö- või teenistustingimusi, näiteks osalist või paindlikku tööaega või kaugtöö tegemise võimalust. Samuti kaotab seadus kohustusliku ooteaja 13–14-aastaste alaealiste tööle värbamisel.

Toote nõuetele vastavuse seaduse muudatustega laiendatakse turujärelevalveasutuste järelevalvepädevusi seoses e-kaubanduses müüdavate toodetega. Seadus on vajalik, et parandada turujärelevalvet ja tagada võimalikult operatiivselt ohtlike toodete müügilt kõrvaldamine, tõhustada järelevalvet kolmandatest riikidest pärit toodete üle ning parandada piiriülest koostööd ELi liikmesriikide järelevalveasutuste vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.