Rakveres saadi teo pealt kätte kütusevargad

Kui kahtlast tegevust märganud kodanik poleks politseisse helistanud, siis poleks see nende kurikaelade jaoks olnud ilmselt viimane vargus.

Politseinikud pidasid tähelepaneliku inimese teatele tuginedes möödunud nädalal Rakveres kinni kolm veoautodest kütust varastanud meest ja kohus võttis mehed vahi alla.

12. oktoobril kella 22.30 paiku teatas kohalik elanik häirekeskusele, et Rakveres Kreutzwaldi tänaval asuvas parklas toimetavad kolm kahtlast meest pargitud veokite ümber ja varastavad arvatavasti kütust, teatas Ida prefektuuri pressiesindaja neljapäeval. Lisaks andis helistaja jooksvalt häirekeskusele teada, millise autoga mehed liiguvad ja millises suunas.

Politseinikud leidsid sündmuskoha lähedalt kirjeldustele vastava auto, pidasid kuriteos kahtlustatavad kinni ja viisid nad politseijaoskonda. “Teataja tähelepanelikkus ja operatiivne tegutsemine aitas politseil tabada kütusevargad otse teolt. Kinni peetud autost leiti lisaks voolik ja kuus kütusekanistrit, millest neli olid täidetud varastatud kütusega,“ sõnas Rakvere politseijaoskonna grupijuht Key Paju. “See juhtum on ilmekas näide märkamise olulisusest ja heast koostööst, sest kogukonna turvalisus algab eelkõige meist endist ja igaühe panus on siinkohal oluline.”

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Elle Karmi sõnul taotles ta kolme neljakümnendates eluaastates mehe vahistamist, sest vabadusse jäädes oleksid nad jätkanud varguste toimepanemist. “Nad tulid meie väikesesse linna kindla eesmärgiga, hästi ettevalmistunult ning nende varasem käitumine viitas ebaseaduslikult kasu saamise süsteemsele tegutsemisele,“ ütles Karm.

Politsei tuletab meelde, et varguste ennetamiseks saab igaüks palju ise ära teha. “Varastele meeldib tegutseda varjatult, mistõttu tasub kasutusele võtta kõik abinõud, mis pikanäpumehi eemale peletavad – lukud, valgustus, signalisatsioon ja kaamerad. Kütust kiputakse eelkõige näppama valveta ja lihtsasti ligipääsetavatest paikadest ja masinatest, sest mida vähem takistusi, seda tõenäolisem on tegu ilma segamata toime panna. Varguste ennetamiseks on mõistlik hoida masinaid ja rasketehnikat valvega ja lukustatud parklates,“ rääkis Key Paju.

Süütegudest tuleb politseid teavitada igal juhul, isegi kui tekitatud kahju on väike ja juhtum ei leia kohe lahendust, võib see pikemas perspektiivis olla abiks süstemaatiliste kuritegude lahendamisel. Varguse või kahtlase tegevuse korral teavita politseid esimesel võimalusel, helistades hädaabinumbril 112.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.