Reformierakond lubab tõsta tulumaksuvaba miinimumi 700 euroni kuus

Foto: Shutterstock

Reformierakonna juhatus kiitis riigikogu valimiste programmis heaks punkti, millega kaotatakse üksikisiku tulumaksule praegu kehtiv maksuküür ja tõstetakse tulumaksuvaba miinimumi 700 euroni kuus.

 “Usume, et ühetaoline tulumaks on praegu kehtivast astmelisest variandist lihtsam ja õiglasem,” ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas. Tema sõnul jätaks selline keskklassile suunatud maksulangetus valdavale osale Eesti inimetest rohkem raha kätte. “Praeguse olukorraga võrreldes võidaksid kõik inimesed, kelle kuusissetulek ületab 500 eurot ning võimalik palgatõus oleks kuni 140 eurot kuus.”

Rahandusprogrammi töörühma juht Andres Sutt sõnas, et mediaanpalk on Eestis viimastel andmetel 1400 eurot. “See tähendab, et tugevalt enam kui pool palgasaajatest jääb Keskerakonna valitsuse kehtestatud maksuküüru alla. Kuusissetulekutelt 1200-2100 eurot võtab maksuküür iga kolmanda euro inimese palgatõusust, sest neile määratud tulumaksuvaba raha väheneb.”

Suti sõnul küsib Reformierakond valimistel mandaati korraldusele, kus kõigis inimestel on kuus kasutada 700 eurot tulumaksuvabalt, pärast mida kehtib üks maksumäär, 20%. “Meie hinnangul on sellise lahenduse eelarvemõju 340 miljonit eurot. See on raha, mis jääb Eesti keskklassi inimestele rohkem kätte ja mida saab kasutada energiasõjas ja hinnasõjas tõusnud kulude katteks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.