Rekordarv tööpakkumisi jaanuaris, viimase kümne aasta suurim valik töökohti

Trend on liikunud palga suuruse avalikustamise poole, sest saavad 50 protsenti rohkem kandideerimisi.Foto: Canva

CVKeskus.ee on teinud värske tööturu ülevaate, mille andmetel avaldasid tööandjad 2022. aasta esimesel kuul 71 protsenti rohkem tööpakkumisi, kui eelmisel aastal. Pandeemiaeelse ajaga võrreldes kerkis tööpakkumiste arv 34 protsenti.

Suurim tööpakkumiste arvu kasv on viimase aastaga toimunud turismisektoris, kus tööandjad avaldasid tänavu jaanuarikuus enam kui kuus korda rohkem tööpakkumisi kui 2021. aasta alguses, teatas CVKeskus.

Turismisektoril pole eelmiste aastatega võrdlusbaasi, kuna selles sektoris oli tööpakkumiste arv viimase nelja aasta madalaimal tasemel. 2020. aasta algusega võrreldes, mil tervisekriis veel tööpakkumiste arvule mõju ei olnud avaldanud, kasvas selle aasta jaanuaris turismisektori tööpakkumiste arv 5 protsenti.

Tööpakkumiste arvud on eelmise aasta algusega võrreldes vähemalt kahekordistunud ka toitlustuses, transpordi- ja logistikasektoris ning klienditeeninduses.

Pandeemiaeelse ajaga võrreldes on pakutavate ametikohtade arv 98 protsendiga enim kerkinud infotehnoloogiavaldkonnas.

Tööandjad võistlevad töötajate nimel ja palk on avalikum, kui varem

“2022. aasta on alanud rekordilise tööpakkumiste arvuga – jaanuarikuus ei ole viimased kümme aastat olnud niivõrd suurt valikuvõimalust hea töökoha leidmisel,” kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Auväärt lisas, et konkurents töövõtjate tähelepanu püüdmise nimel on ootuspäraselt tõusnud ning tööpakkumiste loomisele pööratakse rohkem tähelepanu õige sihtrühma kõnetamiseks.

“Üks tõmbetegur tööpakkumistel on endiselt avalik palgapakkumine – värske jaanuarikuu statistika näitab, et avaliku palganumbriga tööpakkumistele kandideeritakse pea kaks korda rohkem kui peidetud palgaga tööpakkumistele,” märkis Auväärt.

Suuremate linnade lõikes on tööpakkumised eelmise aasta algusega võrreldes pea kahekordistunud pealinnas. Tartus avaldasid tööandjad tänavu jaanuarikuus 69 protsenti rohkem ja Pärnus 57 protsenti rohkem tööpakkumisi. Veebruari alguse seisuga leidus CVKeskus.ee tööportaalis kokku enam kui 4300 tööpakkumist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.