Kui oleksid üks neist, kes läheb presidendi vastuvõtule, kui palju peaksid maksma soengu eest?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Omanimelise salongi omanik Helen Heinroos. Foto: Maiken Staak.

Saabumas on 24. veebruar, mil tähtsad ja tunnustatud külalised löövad end Vabariigi aastapäeval õide, et minna presidendi vastuvõtule. Rahageenius uuris, kui tihedat tööpäeva tähendab see tippjuuksur Helen Heinroosi jaoks ja mis tähtis päev kliendile maksma läheb.

“Hetkeseisuga avame salongi ametlikult kell 11, kuid esimene klient tuleb juba kell 10, ja lõpetame tavapärasest kaks tundi varem, kell kuus õhtul,” räägib Heinroos Rahageeniusele.

Poolteist tundi peale

Heinroos lisab, et kõige tihedam aeg klientide poolest on kella kaheteistkümnest kuni kuueni õhtul. “Kokku jõuab teha valmis neli kuni kuus soengut, sest keskmiselt kulub tegemiseks aega poolteist tundi,” ütleb Heinroos. Kauem ei ole sel päeval mõtet kundesid vastu võtta, sest kontsert Estonias saab alguse juba kell kuus.

Tasu saab selle eest keskmiselt 50 eurot inimese eest. Kokku teeb see keskelt läbi 300 eurot päeva eest, millest lähevad maha veel kulud ja maksud.

Kui kliendil värvitaks ja lõigataks juukseid, siis jääks summa 150 euro kuni 300 euro vahele. Sõltuvalt sellest, milliseid teenuseid läbi viiakse. Helen Heinroosi salongis maksab näiteks juukselõikus tema enda poolt teostatuna 65 eurot ja värvimise tasu jääb 70 euro kuni 160 euro vahele.

Seitse tundi juuksuritoolis

Helen selgitab, et tavalisel päeval jõuab tooli istuda üks kuni kümme inimest. “Kõik oleneb tööst. Võib juhtuda, et ühe kliendiga läheb seitse tundi. Kui teostaks ainult lõikust, siis jõuaks kümnetunnise tööpäeva jooksul võtta ette ka kümme inimest,” ütleb Heinroos. Ent  enamasti jõuab Heinroosi käe alla päeva jooksul viis inimest.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.