SEB-s saab kogutud mündid kanda tasuta arvelduskontole

SEB-s saab kogutud mündid tasuta arvelduskontole pannaFoto: Shutterstock

SEB-s saavad kõik erakliendid 28. veebruarist – 13. märtsini tuua kogutud mündid Tallinna Tornimäe ja Tartu kontorisse ning kanda need tasuta oma arvelduskontole intressi teenima.

SEB jaepanganduse valdkonna juhi Ainar Leppäneni sõnul on taoline jätkusuutlik mõtteviis panganduses oluline kõigis valdkondades. “Mündikorje vähendab sularaha keskkonnajalajälge ning hoiupõrsastest, lauasahtlitest ja taskutest müntide ringlusesse tagasitoomine vähendab uute müntide tootmist. Omalt poolt toetame Eesti Panga ja Omniva edukalt käivitunud ühiskampaaniat, mille käigus on kogutud juba üle 3 miljoni mündi.“

Säästud hakkavad arvelduskontol intressi teenima

“Kandes müntides kogutud säästud arvelduskontole, saab eraklient oma rahalt kohe ka intressi teenima hakata, sest SEB maksab eraklientide arvelduskontol olevatele kuni 5 000-eurostele säästudele intressi 0,4% aastas,“ täiendas Leppänen.

0,4% intressimäära arvestus toimub automaatselt eurodes arvelduskontodele. Intressi arvestatakse arvelduskontodel hoitavalt rahalt igapäevaselt päeva lõpu seisuga ja see makstakse välja kord kuus. Intressi maksab SEB kõikidele eraisikute säästudele, sõltumata paketi olemasolust ja kliendistaatusest.

Mündikorje raames saavad SEB erakliendid enda kätte kogunenud euromünte tuua Tallinna Tornimäe ja Tartu kontorisse. Teenust pakutakse kampaania raames tasuta 28. veebruarist – 13. märtsini. Oma kogutud müntide ja sentide sissemakseks on vajalik, et kliendil oleks kaasas dokument ja olemas SEB erakliendi arvelduskonto, sest summa kantakse kontole.

SEB-s on alaealistele kuni 100 euro väärtuses müntide kandmine oma arvelduskontole ühes kalendrikuus alati tasuta, suurema summa korral kehtib tavahinnakiri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.