Suur kava: vaata, millal kriisipiirangud maha lähevad

Välikonstertidele lubatakse hajutatult kuni 5000 inimest.Foto: Shutterstock

Valitsuse liikmed leppisid tänasel kabinetinõupidamisel kokku täiendavas leevenduste kavas, kuidas eriolukorra ajal kehtestatud piirangutest sammhaaval loobuda.

Kõikide leevenduste puhul tuleb arvestada eritingimustega. Sõltuvalt COVID-19 epidemioloogilisest olukorrast võib täna põhimõttelise heakskiidu leidnud kavva tulla muudatusi.

Sportimine

Lubada alates 18. maist kõigi spordialade võistkondadel treenida vabas õhus tulenevalt spordiala rahvusvahelisest võistlusmäärustikust.

Lubada alates 18. maist korraldada spordivõistlusi vabas õhus, kui need on pealtvaatajateta ning osaleb kuni 100 inimest.

Lubada alates 18. maist spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse 2+2 nõuet ning siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 10 inimest ühes grupis, välitingimustes aga mitte rohkem kui 100 inimest.

Lubada alates 1. juunist spordiklubide, sealhulgas jõusaalide ja ujulate avamine sporditreeninguteks siseruumides tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse 2+2 nõuet ning siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 10 inimest ühes grupis, välitingimustes aga mitte rohkem kui 100 inimest.

Valitsus on ka selgitanud, et

Avalikud koosolekud

Lubada alates 18. maist avalikud koosolekud tingimusel, et koosoleku korraldaja tagab, et järgitakse piiranguid: 2+2 nõuet ning siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 10 inimest ühes grupis, välitingimustes aga mitte rohkem kui 100 inimest.

Lubada alates 1. juulist avalikud koosolekud tingimusel, et koosoleku korraldaja tagab, et järgitakse järgmisi nõudeid: 2+2, siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest, välitingimustes mitte rohkem kui 1000 inimest.

Avalikud üritused

Lubada alates 1. juulist avalikud üritused, sh kinoseansid, etendused, kontserdid ja konverentsid tingimusel, et ürituse korraldaja tagab, et järgitakse 2+2 nõuet, siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest, välitingimustes mitte rohkem kui 1000 inimest.

Hoolekandeasutused ja kinnipidamisasutused

Lubada alates 18. maist kinnipidamisasutustes külastusi tingimusel, et asutuse pidaja tagab, et:

 • koostöös terviseametiga on koostatud külastuste korraldamise juhis
 • järgitakse külastuste korraldamise juhist, mh tagades vajadusel personali, külastatava ja külastaja isikukaitsevahendite kasutamise
 • külastused viiakse võimalusel läbi välitingimustes või eriruumides
 • külastustele eelneb külastajapoolne tervisedeklaratsiooni esitamine
 • täidetakse desinfitseerimisnõudeid vastavalt külastuste korraldamise juhisele

Lubada alates 1. juunist hoolekandeasutustes, varjupaikades ja turvakodudes ning haiglates külastusi tingimusel, et asutuse pidaja tagab, et:

 • koostöös terviseametiga on koostatud külastuste korraldamise juhis
 • järgitakse külastuste korraldamise juhist, mh tagades vajadusel personali, külastatava ja külastaja isikukaitsevahendite kasutamise
 • hoolekandeasutustes on isikukaitsevahendite kasutamine külastusel kohustuslik
 • külastused viiakse võimalusel läbi välitingimustes või eriruumides
 • külastustele eelneb külastaja poolne tervisedeklaratsiooni esitamine
 • täidetakse desinfitseerimisnõudeid vastavalt külastuste korraldamise juhisele

Lubada alates 1. juunist üld- ja erihooldekodus viibivatel isikutele hoolekandeasutuse territooriumilt lahkumine tingimusel, et isikud kannavad vajadusel isikukaitsevahendeid.

Meelelahutus ja ajaviide

Lubada alates 1. juunist meelelahutusvõimaluste kasutamine veekeskustes, spaades, saunades jmt tingimusel, et teenusepakkuja tagab, et järgitakse broneeringusüsteemide jmt lahenduste kaudu inimeste hajutamise nõuet ning maksimaalselt 50% täituvuse nõuet, kuid mitte rohkem kui 50 inimest.

Lubada alates 1. juunist meelelahutusvõimaluste (mänguväljakud, mängutoad, piljardi- ja keeglisaalid jmt) kasutamine kaubanduskeskustes ja mujal tingimusel, et teenusepakkuja tagab, et järgitakse maksimaalselt 50% täituvuse nõuet ning desinfitseerimisnõuete täitmist vastavalt terviseameti juhistele.

Haridus ja huviharidus

Lubada alates 15. maist osaline kontaktõpe kõigis haridusasutustes, kus vahepeal tuli üle minna distantsõppele. Kontaktõpet saab korraldada individuaalselt või kuni kümneliikmelistes rühmades. Õppetöö korraldatakse võimalikult hajutatult, võimalusel järgides 2+2 reeglit.

Lubada alates 15. maist huviharidus või huvitegevus, mis toimub kas individuaalselt või kuni 10 õpilasega rühmas. Järgida tuleb 2+2 reeglit.

Lubada alates 1. juunist huviharidus ja huvitegevus tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse nõudeid: 2+2, siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, välitingimustes mitte rohkem kui 100 inimest

Lastelaagrid, õpilasmalevad

Lubada alates 12. juunist lastelaagrid ja õpilasmalevad tingimusel, et korraldaja tagab, et järgitakse kuni 300 inimese piirangut, grupipiirangut kuni 20 inimest ja desinfitseerimisnõete täitmist vastavalt terviseameti juhistele.

Piirangud, mis jäävad kehtima:

1. Spordivõistlused pealtvaatajatega ei ole lubatud.

2. Toitlustusasutuste lahtiolek ja alkoholimüük on lubatud kuni vaid kella 22ni.

3. Kasiinod, vesipiibu kohvikud, mänguautomaatide saalid, täiskasvanute klubid jmt meelelahutuskohad on suletud.

4. Ööklubid on suletud.

5. COVID-19 diagnoosiga isikutel ja lähikontaktsetel on karantiinikohustus.

6. Hoolekandeasutustes viibivatel COVID-19 diagnoosiga isikutel on keelatud kokkupuude teiste isikutega, välja arvatud hoolekandeasutuste töötajate ja meditsiinitöötajatega.

7. Tallinn-Stockholmi liinil on reisijatel liikumisvabaduse piirang huvireisi raames (see tähendab, et kruiisireise ei toimu).

8. Kehtima jäävad piirangud riigipiiri ületamisel (välja arvatud erisused Läti, Leedu ja Soomega).

9. Isikutel, kes on ületanud Eesti riigipiiri riiki sisenemise eesmärgil, on kohustus viibida karantiinis 14 päeva (välja arvatud erisused Läti, Leedu ja Soomega).

10. 2+2 reegel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.