Suur võit rahatarkadele: Bigbank tõstis säästuhoiuse intressi 3,8% peale 

Bigpanki juht Jonna PechterFoto: Scanpix

Bigbank tõstis säästuhoiuse intressi 3,8% peale aasta baasil, mis on pea kaks korda kõrgem teiste Eesti pankade pakutavast. Hoiuse saab Bigbankis tasuta avada ükskõik millise panga klient ning hoiustatud raha ja juba teenitud intressid saab igal ajahetkel välja võtta vaid kolmepäevase etteteatamisega. 

Inimesed jätavad aastas arvestatava summa pankadele

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on teiste Eesti kommertspankade pakutav aasta baasil 1-2% suurune intress selgelt liiga väike, et inimesi tegutsema panna. “Rahatarkus küll vaikselt kasvab, aga endiselt hoiab kolmest kaks eestlast raha niisama kontol ja laseb hoopis pangal selle välja laenamiselt saadava tulu endale jätta,” viitas Pechter täna laialt levinud probleemile, mille tõttu jääb inimestel aastas teenimata arvestatav summa. 

“Bigbanki portfelli analüüs näitab, et keskmine säästuhoius on 7544 eurot – kui selline summa seisab niisama kontol, siis jääb omanikul teenimata üle paarisaja eurot aastas ning seda vaid viie minuti vaeva eest,” tegi Bigbanki juht kiire arvutuse. 

Säästuhoiuse garanteerib pank esimeseks kolmeks kuuks

Pechteri sõnul garanteerib pank 3,8% suuruse intressi kõigile uutele säästuhoiuse klientidele esimeseks kolmeks kuuks, peale seda makstakse kontol olevale rahale jätkuvalt tavaintressi, milleks on hetkel 2,5%. Säästuhoiuse avamisega Bigbankis ei kaasne kliendile ühtegi teenustasu ega muud kulu, ka ei ole kehtestatud hoiuse avamiseks miinimumsummat. 

“Kuhugi kohale tulema ei pea, sest säästuhoiuse avamiseks tuleb vaid Bigbanki iseteeninduses sõlmida digileping ning kanda seal näidatud kontole raha kodupangast üle. Sama lihtsalt saab sealsamas säästuhoiuselt ka raha välja võtta,” märkis Pechter.  

Bigbanki uus 3,8% pakkumine suudab edukalt võistelda enamuste pankade tähtajaliste hoiuste pakkumisega, kuigi inimene saab nii raha kui intresse kasutada vaid mõnepäevase etteteatamisega.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.