Swedbank muudab tähtajalise hoiuse intressimäärasid

Swedbankis muutusid tähtajaliste hoiuste intressimääradFoto: Shutterstock

Alates 1. jaanuarist muutusid Swedbankis tähtajalise hoiuste intressid. Eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul peegeldab lühemate perioodide intressimäära tõstmine majanduse hetkeolukorda ja annab nende klientidele paremad võimalused oma raha lühikeste hoiuperioodidega kasvatada. 

Uued intressimäärad:

1 kuu3 kuud6 kuud9 kuud12 kuud18 kuud24 kuud
2,25%4,5%4,2%4,2%4%3,25%3,25%

Tähele tasub panna, et kuigi lühiajaliste hoiuste intressid tõusevad, on 12 kuu intress langenud.

“Intressimäärade tõusuga on oluliselt kerkinud ka klientide huvi raha hoiustamise vastu. Kui näiteks 2022. aastal sõlmiti Swedbankis kokku 19 600 erakliendi tähtajalist hoiust, siis 2023. aastal tehti seda ligi 146 000 korda. Samuti kasvasid hüppeliselt hoiuste mahud: kui 2022. aastal panid erakliendid hoiustesse kokku 919 miljonit eurot, siis 2023. aastal hoiustati Swedbankis tähtajalistel hoiustel kokku ligi 3,1 miljardit eurot,” ütles Ulla.

Hea on ka teada, et hoiused on kuni 100 000 euro ulatuses riiklikult tagatud. Swedbankis saab tähtajalise hoiuse hoiuperioodi pikkuse valida sõltuvalt valuutast kahest päevast kuni kahe aastani. Miinimumsumma tähtajalise hoiuse avamiseks on 190 eurot.

Lisaks tähtajalistele hoiustele on võimalik raha koguda ja selle pealt intressi teenida ka igapäevase paindlikkusega. Näiteks saab Swedbankis avada Rahakoguja, mis on sisuliselt moodne arvelduskonto, millel puudub teenustasu ning kust saab raha iga hetk viivituseta välja võtta. Rahakoguja kontojäägilt saab teenida 2 protsendi suurust fikseeritud intressi iga päeva lõpus.

Rahakogujas miinimumsumma nõuet ei ole. Vastavalt oma tulevikuplaanidele ja vajadustele saab avada mitu eri summa ja tähtajaga hoiust. Vajadusel saab tähtajalise hoiuse ka enne tähtaega lõpetada, kuid sel juhul ei maksa pank hoiustatud aja eest intressi. Hoiusumma laekub kontole kohe pärast hoiuse katkestamist. Swedbankis ei ole hoiuse katkestamisel trahve ega teenustasusid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.