Tahtsin K-rauta veebipoest tellida aiakäru, kuid sattusin hoopis Gucci parfüümi otsa

Lisatud K-rauta kommentaar

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Võrdlemisi kentsakas ja kõhklev tunne on K-Rauta veebipoe otsingusse sisestada Makita akutrelli asemel hoopis Gucci või Dolce & Gabbana.

Värske maalapi omanikuna on pidevalt vaja osta ehituspoest igasugust tehnikat. Küll reha, aiakäru ja värvimiseks pintsleid.

See nimekiri on lõputu, mistõttu reaalselt poes käimise asemel on mõttekas võtta lahti e-pood ja teha kõik sisseostud korraga sealt ära.

Ühena paljudest alternatiividest võtsin ette K-Rauta veebipoe ja asusin tegema sisseoste.

Murutraktor ja … Dolce & Gabbana

Sirvisin huviga läbi kõik pakkumised ja üllatus oli suur, kui jõudsin pärast murutraktorite vaatamist lõhnaõlide ja kosmeetikani. Oot-oot, kuhu ma sattusin? Korraga vaatasid vastu Chaneli huulepulgad ja Dolce & Gabbana lõhnaõlid. Imestus oli sedavõrd suurem, kui nägin punase trükina vastu vaatavaid hindu, mis nii mõnegi toote puhul kordades soodsamad, kui Kaubamaja riiulitel.

K-Rauta poest ei ole mõtet teendindajalt küsida, kus nurgast leiab kosmeetika osakonna, sest ilutooted on saadaval vaid veebipoes.

Kumb tõmbab kliendil koti pähe: K-Rauta või Kaubamaja?

Paar aastat tagasi müügile tulnud ja kõrgelt hinnatud 100-milliliitrise parfüümi Gucci “Bloom” hinnaks on 66,64 eurot, samas kui Kaubamajas peab käima selle eest välja 127,99 eurot. See on lausa 61,35 eurot ehk 52 protsenti vähem.

Lõhnafänni pulss tõuseb seepeale lakke, kuidas on see võimalik? Järgmisena jääb silma Hugo Bossi “The Scent for Her”, mille 50-milliliitrise pudeli hinnaks on K-Rauta veebipoes uskumatud 44,48 eurot. Kaubamajas peab selle eest käima poole rohkem ehk 90 eurot. Täiesti segane.

Võib öelda, et K-Rauta Gucci Bloomi hinnad on lausa ulmelised.

Kuidas on see võimalik?

Ulmelistele hindadele vaatamata on kõige arusaamatum, miks pakub ehituspood müügiks kosmeetikat? Sellele lisaks veel paljudel juhtudel poole soodsamalt – kuidas?

K-Rauta turundusspetsialistilt Julius Bujanauskaselt jäävad kahjuks nendele küsimustele vastused saamata. Ent tänu algoritmile jälitavad mind Facebookis endiselt K-Rauta reklaamid, kus pakutakse nii soodsat aiakäru kui ka poole hinnaga parfüümi.

Ettevõtte kommentaar

K-rauta ja 1A Eesti poe turundusjuhi Andreas Plaani kommentaar:
“Veebipood kuulub rahvusvahelisse Kesko Senukai gruppi, mis omandas möödunud aasta teises pooles 1A veebikaubamaja, mille põhitugevuseks on suur valik hea hinnaga elektroonikat, aga ka ilu-, spordi- ja kodukaupa. Veebipoed tegutsevad küll eraldi ja kumbki omal platvormil, aga mõlema kaubavalik on üksteise toel juba täienenud ja täieneb tulevikus veelgi. Võrdluseks võib tuua Walmarti näite, kus on samuti jaekaupluste sortiment oluliselt kitsam kui e-poe oma.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.