Tallinna Vesi tahtis klientidelt 10 miljonit eurot liigselt teenida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Tallinna Vee reoveepuhastusjaam Paljassaares.FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA/Scanpix

Konkurentsiamet tõmbas täna pidurit Tallinna Vee plaanile kehtestada Tallinnas ja Sauel uued veehinnad. Amet leidis, et ettevõte oli soovitud hinna sisse arvutanud 10 miljoni euro võrra liigseid kulusid.

Rahakotti jääb alles 50 senti kuupmeetrilte

“Korrektsete kulude ja tulukuse alusel peaks olema tarbijale vee ja reovee teenuse hind kokku üle 20% madalam kui AS Tallinna Vesi taotles,” selgitas Geeniusele konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits.

Uulits selgitas, et hinnatõusu ärajäämise tõttu on vahe nii vee kui ka reovee teenuse tarbijale ligikaudu 50 senti kuupmeetri kohta.

Saastetasu oli liiga suur

Hinnataotluse kohaselt taotles Tallinna Vesi veeteenuse hinnaga teenitavaks müügituluks 44,5 miljonit eurot. Konkurentsiamet hindas tarbijatele rakendatava hinnaga teenitavaks põhjendatud müügitulu piiriks 34,5 miljonit eurot.

Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse järgi ei ole põhjendatud veeteenuse hinnas ülemääraselt prognoositud saastetasu ja erakorraline kulumikomponent, mis ei põhine ettevõtja investeeritud kapitalil. Seega ei kooskõlastanud konkurentsiamet ettevõtja taotletud vee ning reovee ärajuhtimise ja puhastamise teenuse hindasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.