Tänasest leevenevad paljud piirangud

Restoranis ei pea enam jälgima, et inimesi poleks rohkem kui pool saalitäit.Foto: Shutterstock

Tänasest saavad uksed avada kultuuri- ja meelelahutusasutused ning samuti saab hakata einestama kohvikute ja restoranide siseruumides.

Esmaspäevast on lubatud käia siseruumides muuseumites ja näitustel, samuti istekohaga üritustel nagu teatris, kinos, konverentsil, aga ka jumalateenistustel või muudel avalikel usutalitustel juhul, kui ruumi täituvus ei ületa 50 protsenti. Osavõtjaid ei tohi olla rohkem kui 200. Üritus peab lõppema hiljemalt kell 22.

Tänasest saab ka söögikohtades siseruumides kohapeal süüa-juua, arvestades 50-protsendilist ruumitäituvuse nõuet. Ühes laudkonnas tohib olla kuni kuus inimest. Klientide jaoks tuleb uksed sulgeda kell 22.

Söögikohtade välialadel saab kohapeal süüa-juua endiselt kuni kümneinimeselises rühmas ja täidetud tohib olla kuni 50 protsenti välialast. Nii nagu siseruumid, tuleb ka välialad klientide jaoks sulgeda hiljemalt kell 22.

Peaminister Kaja Kallas on kinnitanud, et valitsus arvestab piirangute leevendamisel nakkusohu tasemega. “Me ei soovi hoida piiranguid päevagi rohkem kui vajalik, kuid peame olema ettevaatlikud, sest viirus levib endiselt,“ ütles ta. „Seetõttu leevendame piiranguid järk-järgult. Panen kõigile eestimaalastele südamele, et kuigi lähenev suvi tõotab meile hingetõmbeaega, tuleb ikkagi olla vastutustundlik.”

Siseruumides liikumisel tuleb arvestada 2+2 reeglit, kanda maski, kasutada desinfitseerimivahendeid ning täita ürituse korraldaja juhiseid koroonaviiruse leviku vältimiseks.

Spaade, basseinide, saunade ja meelelahutuskohtade siseruumidele kehtivaid piiranguid pikendatakse kuni 30. maini, kuid valitsus vaatab need vahepeal üle.

Kaubandus- ja teenindusettevõtete jaoks jäävad kehtima senised tingimused, mis tähendab, et ruumi täituvus ei tohi olla üle 25 protsendi ning järgida tuleb 2+2 reeglit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.