Tartus saab energiatoetuse taotlust tänasest esitada ka kaubamaja teisel korrusel ja piirkonnakeskustes

Energiatoetust on kõige parem esitada mitme muu eest korraga ja elektroonselt.Foto: Canva

Tartus saab juba mitmendat nädalat energiatoetuse taotlust esitada elektroonselt, tänasest saab seda teha ka Tartu kaubamajas avatud teenindussaalis ja piirkonnakeskustes.

Tartu kaubamaja (Riia 1) teisel korrusel asuv teenindussaal on avatud igal tööpäeval kell 10-18 ning toetuse taotlusi võtavad vastu ka kõik sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonnakeskused (Anne 44, Puiestee 13a, Rahu 15, Vaksali 14), seal on vastuvõtuajad E 15-18; T 13-16; K 8-12, N 9-12, R 9-12.

Elektroonselt alustati taotluste vastuvõttu juba detsembri teisest poolest – seda saab teha Tartu linnaportaali kaudu või e-blanketil täidetuna meiliaadressil energiatoetus@tartu.ee. 10. jaanuariks oli tartlastelt laekunud üle 400 toetuse taotluse.

Võimalusel võiks esitada taotluse siiski elektroonselt

Tartu abilinnapea Mihkel Lees kutsub linlasi võimalusel esitama oma dokumente elektroonselt. “Kindlasti ei sobi see kõigile inimestele ning selleks, et taotluste esitamine sujuks võimalikult hästi, saab tänasest linna erinevates piirkondades taotlust ka ametniku abil vormistada.” Lees lisas, et potentsiaalselt suur toetuse taotlejate arv vajab kannatlikku meelt nii taotluste taotlejatelt kui ka nende vormistajatelt. „Loomulikult teeme kõik endast oleneva, et inimesed saaksid toetuse kätte maksimaalselt kiiresti,“ lisas Lees.

Energiakulude hüvitamiseks saab toetust taotleda tagasiulatuvalt viis kuud. See tähendab, et veebruaris 2022 saab taotleda toetust 2021. a septembri, oktoobri, novembri, detsembri ja/või jaanuari tarbimise alusel koostatud arvete osas. Linnavalitsus soovitab toetuse taotlejatel vaadata üle ja kokku  koguda oma viie kuu energiaarved.

Otsus toetuse maksmise osas tehakse 35 tööpäeva jooksul pärast kõigi dokumentide esitamist ning raha kantakse taotlejale üle 7 tööpäeva jooksul pärast otsuse tegemist.

Tartu linnas on energiatoetust võimalik taotleda ainult Tartu linna registreeritud inimestel ja nii on see ka teistel linnades ja omavalitsustes.

Rohkem infot energiakulude hüvitamise kohta leiab linna kodulehelt www.tartu.ee/energiatoetus. Lisainfot saab infotelefonilt 1789 ning meiliaadresslit energiatoetus@tartu.ee.

Muude linnade energiatoetuse taotluste esitamise korda saab vaadata linnavalitsuse veebilehtedelt ning lisainfot leiab rahandusministeeriumi lehet SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.