Tööandjate keskliidu juht: inimesed on väsinud ja tahavad naasta normaalse elurütmi juurde

Tööandjate esindaja sõnul on iga eriolukorras veedetud päev ettevõtete jaoks aina hullem. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Koroonaviiruse leviku tõttu kehtestatud eriolukord on Eestis kestnud tänaseks nädala, kuid Eesti tööandjate keskliidu juhi Arto Aasa sõnul peaks riik otsima juba viise, kuidas eriolukorrast välja tulla, sest hetkel on kahju majandusele laastav.

Aasa sõnul pole enam kaugel aeg, kui praeguse olukorra tõttu saabub väga sügav kriis ja tööjõupuudus. “Iga päev ja nädal teeb tööandjate jaoks olukorra keerulisemaks,” rääkis ta. “Neid ettevõtteid ja sektoreid, kes pihta saavad, on iga päevaga aina rohkem. “

Aas nendib, et kõige rohkem kannatab lõpuks tööinimene, kas palga vähendamise või töökoha kaotuse näol, sest Eesti inimestel pole tagavaraks palju sääste kogutud.

“Praegu on peamine see, et rohkem piiranguid ei tuleks,” rääkis Aas. “Aga riik peaks otsima viise, kuidas normaalsusesse naasta. Testimise ja elementaarsete hügieenireeglitega tuleb muidugi jätkata.”

Tema sõnul on asjal ka psühholoogiline külg. “On näha, et inimesed on olukorrast juba väsinud ja tahavad naasta normaalse elurütmi juurde,” ütles Aas.

Positiivse külje pealt tõi Aas välja riigipoolsed abipaketid. “Need toodi ikka väga kiiresti lauale. Esimesed paketid on head,” kommenteeris ta. “Nüüd tuleks aga aeg maha võtta, sest rapsides kipuvad ikka vead sisse tulema.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.