Uuring: 53% eestlastest valiks raha asemel investeeringu tööandjapensionisse

Enam kui pooled uuringus osalejatest valiks raha asemel investeeringu tööandjapensionisseFoto: Shutterstock

Kuigi tööandjapension on paljudele alles tundmatu rahakogumise võimalus, valiks pärast idee selgitamist üle poole inimestest tavalise palgatõusu asemel tööandjapoolse investeeringu III sambasse. Luminor Eesti partnersuhete juhi Elar Olliku sõnul näitab see eestlaste rahatarkuse kasvu ning annab selge sõnumi tööandjatele, kuidas oma töötajaid motiveerida.

Tööandjapension on tulumaksuvaba investeerimise võimalus III sambasse

Tööandjapension on hea võimalus tulevikule mõeldes raha koguda. Tööandja saab rahakogumisse panustada töötajaga kokkuleppel ning selleks on erinevaid võimalusi, näiteks suunates III sambasse teenitud boonused või osa palgasummast. Kasu, mille töötaja saab tööandja maksetest III samba pensionifondi, on täna 25% suurem, võrreldes sellega, kui makse tehtaks töötaja arvelduskontole.

Luminori viimasest teemakohasest uuringust selgus, et pärast tööandjapensioni võimaluse tutvustamist valiks suurem enamus ehk 53% vastanutest 50 eurose palgalisa asemel tööandjapoolse 80 eurose panuse III sambasse. „Meie klientide kogemuslood on näidanud, et kuigi selline investeerimisviis on paljudele uudne, siis pärast selgitustööd ja kolleegide muljeid väärtustavad töötajad sellist võimalust väga kõrgelt,“ sõnas Ollik.

Tööandjapension pakub kindlustunnet tulevikuks

49% vastanutest pidas tööandjapensioni eeliseks teiste boonusvõimaluste ees seda, et see pakub kindlustunnet tulevikuks. Lisaks leidis 45% vastanutest, et see näitab tööandja hoolivust töötajate suhtes ning seda, et tööandja ei ole keskendunud vaid kasumi teenimisele. Samuti arvas 46% vastanutest, et III samba sissemaksed tööandjapensioni näol oleks tööl kindlasti motiveerivaks aspektiks. Seega põhjust oma töötajate tulevikku investeerimiseks on mitmeid.

Luminori partnersuhete juht Elar Ollik näeb, et tööandjapensioni populaarsus on tõusutrendis. „Sellist rahakogumise võimalust pakuvad oma töötajatele praegu veel vähesed ettevõtted, kuid huvi selle vastu aina kasvab. Kindlasti soodustaks tööandjapensioni võimaluse pakkumist riigipoolne toetus. Üks võimalus on teha tööandjatele maksusoodustusi summade pealt, mille ettevõtted oma töötajate pensionikontodele maksavad. Seda on rakendatud näiteks Lätis ja Leedus ning vastav seadusemuudatus on ka Eestis väga oodatud.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.