Uudis

Valitsus laseb lahti minister Järviku ja kantsleri, hüvitisteks läheb kümneid tuhandeid

Maaeluminister Mart Järvik.Foto: Scanpix

Valitsus otsustas täna hommikul vabastada ametist maaeluministri kantsler Illar Lemetti. Ühtlasi tegi peaminister Jüri Ratas ettepaneku ametist vabastada maaeluminister Mart Järvik.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ootab nii lahkuvat ministrit kui ka kantslerit hüvitis nende kuue kuu palga ulatuses, samuti kuulub väljamaksmisele puhkusetasu, mida pole seni välja võetud, vahendas BNS.

Ministri palk on alates selle aasta aprillist 5243 eurot ehk Järviku lahkumishüvitis on kokku 31 458 eurot. Kantsleri põhipalk on alates aprillist 4718,75 eurot ehk Lemetti lahkumishüvitis on 28 312,5 eurot.

Ratase sõnul on Lemetti teavitanud ka valitsust soovist enda töösuhte lõpetamine kohtus vaidlustada. “Eesti on õigusriik ja selline võimalus on tal loomulikult olemas,” ütles Ratas.

Järviku ametist vabastamise ettepaneku tegi peaminister enda sõnul konsensuslikult teiste koalitsioonierakondade juhtidega. “Nüüd tuleb Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal leida maaeluministri kohale väärikas kandidaat,” ütles Ratas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.