Jättes kõrvale mõned lisad, mis on mobiiltelefonile peaaegu iseenesest mõistetavalt kaasa käivad, nagu kaaned (vaata lisainfot siit) ja kõrvaklapid, siis lisasid, mida veel vaja võib minna on seinast-seina.
Kuna valikuid on palju ning suurem osa neist pole eluliselt väga vajalikud, siis siinkohal vaatame neist ainult kahte, mis võivad teatud oludes lausa möödapääsmatud olla. Nendeks on:
- akupank
- hands-free süsteem
Akupank telefoni laadimiseks
Kes oleks võinud veel 15 aastat tagasi arvata, et näiteks töö tegemiseks, sõpradega suhtlemiseks või kasvõi e-posti lugemiseks pole meil enam arvutit tarvis. Kõik need (ja enamgi veel) asjad teeb ära sinu taskumõõdus arvuti – ehk nutitelefon.
See aga tähendab, et ka selle väikese masina aku ei kesta enam eriti kaua. Pole just harv juhus, kui mobiiltelefon muutub päris paikseks tänu sellele, et see on pidevalt laadijaga vooluvõrku ühendatud.
Kuid selle vastu on loodud lihtne abi – kaasaskantav akupank.
Ostusoovitus: 5200mAh akupank Esperanza
Selle aparaadi puhul saab küll öelda, et suurus loeb. Küll mitte füüsilised mõõtmed vaid akupanga mahutavus. Akude (ja ka akupankade) mahutavust mõõdetakse milliampertundides (mAh).
Et oma telefonile sobiv akupank leida, tuleb sul teada telefoni aku mahutavust. Uuri see kindlasti järele.
Vihjeks nii palju, et tavalised Android telefonid on 2000 – 4000 mAh akudega. Ning näiteks iPhone8 on 1821 mAh akuga. 2000 mAh akupank on siinkohal piisav ja mis sama oluline, väike ja kerge.
Kui akupanga mahutavus telefoni aku mahutavuse varuga ületab, siis võid kindel olla, et saad oma telefoni ühe korra ilma vooluvõrku ühendamata laadida. Enamustel kordadel on sellest küll.
Hands-free süsteem autosse
Kuigi liiklusseadus ütleb, et roolis olles ei või kõrvaliste asjadega tegeleda, siis telefoniga rääkimiseks on lubatud hands-free süsteem.
Kui sinu töö või eraeluline tegevus nõuab igapäevast roolis olemist, siis käed-vabad süsteem on lisa, milleta hakkama ei saa.
Ostusoovitus: Universaalne magnetiga telefonihoidja autosse.
Tõenäoliselt lihtsaim variant on Bluetoothiga ühendatav seade, mille saab lihtsalt “üle kõrva” kinnitada – just nagu prillisang. Sellist seadet kasutades võivad täiesti võõrad inimesed tänavalt sinult aga ootamatult küsima hakata, ega sa ometi nendega ei räägi. Mis iseenesest on üks lõbus vahepala rutiinsesse päeva.
Ostusoovitus: Jabra Style.
Kui nüüd aga veidi tõsisemalt rääkida, siis olenemata sellest, et need seadmed on pisikesed on neis päris palju võimalusi. Alates tavakõnest ja muusika kuulamisest kuni arvutiühenduse ja häälkäsklusteni välja.
Valikut tehes lähtu enda vajadustest. Missuguseid võimalusi tegelikult kasutad?
Järgmise punktina võib valiku langetamist lihtsustada seadme disain. Ka siin lähtu sellest, mis ajal sa seadet kasutad. Kui sa vajad head käed-vabad süsteemi ajaks, kui jooksmas käid, siis võib tavalise sanga asemel hoopis mugavam olla kõrvaklappidele sarnanev disain.
Igapäevaseks kasutamiseks sobib kindlasti “tavaline” ühe kõrva sang paremini. Ringvaate 2011. aasta videotestis osutus soodsaim kõrva sobiv hands-free seade ka helikvaliteedi osas võitjaks, võrreldes auto salongi paigaldatava kõlariga hands-free’ga. Soodsaimas hinnaklassis on kõrva kinnitatav seade ka meie hinnagul parem valik.
Olenemata sellest, millist disaini eelistad, tuleb tähelepanu pöörata ka seadme tehnilisele poolele – kui hea helikvaliteet on, kui stabiilne ühendus on ja kui hea on mikrofon. Neist asjust saad e-poodides täpsema pildi tootekirjeldustest ning alati saad abivalmis klienditoelt nõu küsida.
Ükskõik, mis lisaseadme valimisel pea silmas eelkõige enda vajadusi. Kui sa tead täpselt, milleks sul tööriista tarvis on, siis on ka vajaliku seadme valimine palju lihtsam.
Kaup24.ee – suur tootevalik ja alati head hinnad!