Pole vahet, kas tahad saada ametikõrgendust või pakub sulle lihtsalt huvi kõrvaleriala, õppimine on osa elust. Lisaks on see lihtsam kui eales varem – vaja läheb vaid internetiühendust ning kannatust. Ja tihti muidugi ka raha.
Kui säästudest napib, kuid õpihimu jagub küllaga, jätka lugemist. Räägime parimatest tasuta veebikursustest ning sellest, kuidas vajadusel rahastada tasulisi õpinguid.
Kust leida tasuta veebikursusi?
Sinu ees on parimad tasuta veebikursusi pakkuvad platvormid.
1. Khan Academy
Koostöös keskkoolidega üle kogu maailma pakub Khan Academy kvaliteetseid veebikursusi kõigile, kellel on internetiühendus. Khan Academy on kasutajasõbralik ning muljetavaldavalt põhjalik.
Kui tahad oma põhiteadmistele lisatõuke anda, on Khan Academy sinule (ja ka sinu lapsele) parim valik.
2. Coursera
Coursera on üks populaarsemaid kaasaegseid koolitusplatvorme. Veebikursuste platvorm teeb koostööd erinevate organisatsioonide ning ülikoolidega üle kogu maailma. Võib üsna julgelt väita, et Courserast leiad kursuse peaaegu iga teema ja vaatenurga kohta.
Courseras on kursusi maailma tippülikoolidest, muuseumitest ning teistest haridusasutustest.
Coursera kursused ei ole mitte ainult põnevad, vaid ka põhjalikud. Leheküljelt leiad nii mõnepäevaseid kui ka mitmekuiseid koolitusi.
Kuigi enamik Coursera koolitustest on tasulised, on neil ka valik tasuta kursusi.
3. edX
edX on platvorm, mis pakub tuhandeid koolitusi maailma mainekamatest ülikoolidest. Princeton, Harvard, Berkeley ning Columbia on vaid mõned ülikoolid, kes edX platvormiga koostööd teevad.
edX leheküljel on nii tasuta kui ka tasulisi koolitusi. Õppida saad näiteks matemaatikat, modelleerimist, graafikat ja palju muud.
Kuigi üldjuhul on edX koolitused tasuta, pead sertifikaadi saamiseks siiski maksma. Nii toimivad ka mitmed teised online-kursuste platvormid.
4. Future Learn
Future Learn on tasuta kursustega tulevikkuvaatav platvorm. Nagu nimigi vihjab, on Future Learn leheküljel võimalik õppida kõige kaasaegsemaid teemasid, nende hulgas 21. sajandi diplomaatiat, ärevusega toimetulekut, tarbijapsühholoogiat ning biomaterjalide kasutamist.
Future Learn on üks uudsemaid koolitusplatvorme, mis keskendub tulevikutehnoloogiale ning moodsast vaatenurgast maailma parandamisele.
Kust leida tasuta füüsilisi kursuseid?
Füüsiliste kursuste eest saame tänada Eesti Haridusministeeriumi, kes näeb pidevalt vaeva täiskasvanute hariduse edendamise nimel.
Eestis on palju neid, kellel on kool pooleli jäänud. Õppimise tuhin jõuab mõnedeni lihtsalt hiljem. Tänu Haridusministeeriumi pidevale tööle saavad täiskasvanud üle Eesti erinevates paikades toimuvatele kursustele aga minna ka täiesti tasuta.
Koolitusi on erinevatel teemadel ning erineva mahu ja pikkusega. Valik on tõesti suur.
Enam ei ole raha või aja puudus põhjus, miks mitte õppima minna.
Kuidas rahastada tasulisi õpinguid?
Kuigi internetist leiab tänapäeval tuhandeid tasuta kursusi, on paljude teemade ja erialade omandamiseks vaja siiski välja käia omajagu eurosid. Raha ei pea aga saama takistuseks, kui õpihimu on olemas.
Tänu mitmetele kaasaegsetele laenupakkujatele, on võimalik rahastada mistahes vormis õpinguid lihtsalt ning kiiresti.
Väikelaenu või õppelaenuga saad maksta ka kõige mainekamate ülikoolide koolituste eest. Laenu saad tagasi maksta igakuiselt väikeste osade kaupa, tänu millele võid raha pärast muretsemata keskenduda rahulikult hariduse omandamisele.
Mida meeles pidada?
- Veendu, et sinu eriala ei saa õppida tasuta. Enne tasulise ülikooli kasuks otsustamist veendu, et sinu soovitud eriala ei ole võimalik tasuta omandada. Võrdle erinevaid online-õpiplatvorme ning leia endale kursus, mis sobib just sulle.
- Võrdle laenupakkujaid. Kui oled otsustanud oma haridustee rahastamiseks laenu taotleda, võta aega, et võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi.
- Pane tagasimaksekuupäev kalendrisse kirja, Pane laenu tagasimaksetähtaeg kalendrisse kirja või võimalusel automatiseeri oma laenumaksed. Nii saad olla kindel, et ei unusta kogemata laenumakset tegemata.
Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.