Grow Finance'i blogi

Raamatupidaja selgitab, miks ei saa panna kunstrindu ettevõtte kuludesse

Foto: Unsplash.

Kui töötajal on oluline näha visuaalselt esteetiline välja, siis ei tähenda see veel seda, et firma kuludesse saaks lisada maniküüri või juuksuri juures käimist. “99,99 protsenti ei saa panna selliseid välimusega seotud kulutusi ettevõtte kuludesse,” räägib Grow Finance’i parter Ulvi Tallo.

Küsima peab endalt, kas maniküür või ükskõik milline välimusega seotud toiming annab ettevõttele lisaväärtust juurde? “Kui sa teed seda igapäevaselt, siis on see sinu isiklik asi, sest sa teed seda tõenäoliselt ka siis, kui sa ei pea seal firmas käima,” ütleb Tallo. Kui tegemist on küünetehniku endaga, kes peab näitama enda oskusi, siis on see kulu põhjendatav.

Ta selgitab, et minnes kuhugi tööle, arvestad juba kandideerides, et sobiksid keskkonda. “Arvatavasti eeldabki see koht, et oleksid viks ja viisakas,” põhjendab ta.

Linnalegend räägib, et üks firmajuht pani kunstrinnad firma kuludesse, sest sekretär pidi tema arvates nägema välja just nii esinduslik. “Sellisel juhul, võiks öelda, et söömine võiks minna samuti kuludesse – kui ma ei seda ei tee, siis ma ei saa teha ka tööd,” toob Tallo näite ja vihjab sellele, et maksuametis see selgitus läbi ei lähe.

Teine asi on, kui tegemist on näiteks ajakirjaga või teed kodulehele pilte. “Sellisel juhul on loogiline, et tellid ajakirja kaane või töötajate pildistamiseks jumestaja, kes minusugusele kahvanäole mingi jume annab.”

Vähem raamatupidamist, rohkem ettevõtlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.