Töölepingu lisa: milleks see mõeldud on ja miks tööandjad seda kasutama peaksid?

Töölepinguga puutuvad kokku enamik inimestest, kes üldse kunagi tööd teevad, kuid tihtipeale ei ole isegi tööandjad teadlikud sellest, kuidas kasutada töölepingu lisa võimalust, mistõttu see tihtilugu üldse ära jäetakse.

“Mõningatel juhtudel pole lisa vormistamine üldse vajalik,” sõnas Grow Finance’i tegevjuht Ulvi Tallo, kuid lisas, et enamikel juhtudel tasuks seda ikkagi teha. Mida siis ikkagi töölepingu lisasse panna?

Töölepingu lisa teeb muutuste korral tööandja ja töötaja elu lihtsamaks

“Soovitaksin lisana vormistada selliseid asju, mis on muutuvad. Tavapäraselt on see näiteks töötasu, mis aeg-ajalt muutub,” selgitas ta. Töötasu ja muude muutuvate osade lisana vormistamine tähendab seda, et muutuste korral ei tule ümber teha tervet töölepingut, vaid ainult selle lisa.

Sinna saab vormistada näiteks ka ametinimetuse: “Kui esialgu võetakse tööle näiteks assistent, kes hiljem liigub edasi kõrgemale töökohale, siis saab ametikohtade kirjeldusi vormistada töölepingu lisasse,” ütles Tallo.

Tegelikult ongi töölepingu lisa üks töölepingu osadest, mida aga paljudel juhtudel – nii palju kui Grow Finance’is nähtud on – üldse ei kasutata.

Mõnikord mõistetakse töölepingu lisade alla töökorraldusreegleid, kuid Tallo arvates on mõistlik need pigem töölepingust kõrvale jätta ja lihtsalt töölepingu lisasse kas siis täielikult või viitena panna – need ei ole otseselt osa töölepingust, kuid lepingu lisas on võimalik juba pikemalt välja kirjutada näiteks tööülesanded ja muu ajapikku muutuv sisu.

Kui töölepingut või lisasid on vaja pärast lepingu allkirjastamist muuta, et näiteks tuua välja mõni lepingus muutunud punkt, tuleks lisa võimalikult selgelt vormistada, märkida, mis muutub ja mis punkte lepingus see mõjutab. Pärast seda peavad nii tööandja kui ka töötaja selle lisa allkirjastama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.